Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Łódź birdwatching

Enklawą ptasiego zbiorowiska w pobliżu Łodzi jest Zbiornik Jeziorsko położony na rzece Warcie na północ od miasta Warty. W południowej części zbiornika, znajduje się rezerwat ornitologiczny, a całość zbiornika jest obszarem naturowym. Zapraszamy do tego obszaru wszystkich turystów odwiedzających Łódź, a będących miłośnikami birdwatchingu.

Jest to ostoja ptasia ważna dla migrujących ptaków wodno – błotnych. Zobaczycie tu czaple białe, a także kolonie rybitwy białowąsej i kormoranów. Maksymalnie stwierdzono Na jesiennych migracjach bywa w tym rejonie powyżej 80 tysięcy ptaków wodno – błotnych.
Gniazdują tutaj gęgawa , ohar , perkoz dwuczuby , zausznik , kormoran , bąk , bączek , czapla biała , rybitwa białowąsa i rybitwa czarna . Zobaczycie takie gatunki jak: łabędż mały , łabędź krzykliwy i gęsi. Zaobserwujecie także mewy, nur rdzawoszyi i nur czarnoszyi oraz kaczka morska i nurogęś.