Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Kraków birdwatching

birdwatching małopolskie krakówNiezbędnym elementem turystycznej podróży do Krakowa jest wycieczka w Tatry. To najwyższy łańcuch górski w łuku Karpat, a jednocześnie jedyne góry w centralnej Europie o charakterze alpejskim. Zróżnicowana budowa geologiczna, ukształtowanie powierzchni i klimat wpłynęły na ukształtowanie się charakterystycznej dla Tatr fauny i flory, a miłośnicy birdwatchingu znajdą to niepowtarzalne miejsce dla spełnienia swojej przyrodniczej przyrody.

W ostoi występuje dziesięć gatunków ptaków wymienionych w Polskiej czerwonej księdze zwierząt jako ptaki zagrożone. Tatry są najważniejszym w Polsce miejscem występowania płochacza halnego i pomurnika i jedną z najważniejszych ostoi cietrzewia w Małopolsce. Duże liczebności osiągają głuszec, włochatka i dzięcioł trójpalczasty, oraz nieco mniej licznie – puchacz i sóweczka.

Najbardziej efektywne obserwacje zaczynają się w kwietniu i typowe górskie gatunki ptaków powróciły z zimowisk na lęgowiska. Można wtedy obserwować pomurnika i płochacza halnego oraz podróżniczka. W Tatrach występuje unikatowy skandynawski podgatunek tego ptaka. W Tatrach gniazdują również czeczotki oraz siwerniaki. Lato to czas drapieżników. Orzeł przedni, sokół wędrowny, kruki, myszołowy lub trzmielojady. To także świetny czas na obserwację pluszczy i pliszek górskich. Jesień to pora dzięcioła białogrzbietego i dzięcioła trójpalczastego. Zima jest trudnym dla obserwacji ptaków czasem ze względu na ekstremalne, górskie warunki pogodowe.
Tatry to bardzo popularne miejsce turystyczne i baza noclegowa jest tu olbrzymia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Walorem tego miejsca jest fakt, ze oprócz swojego ulubionego hobby jakim jest podglądanie ptaków można korzystać do woli z wszystkich innych atrakcji turystycznych tego regionu.