Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Opole birdwatching

Birdwatching opolskieWszystkim odwiedzającym Opole, a chcącym odetchnąć na łonie natury polecamy wycieczki do miejsc, gdzie możecie przebywać w ciszy i spokoju, podglądając życie dzikich ptaków.

Jednym z takich miejsc jest Zbiornik Otmuchowski leżący w środkowym odcinku Doliny Nysy Kłodzkiej. Ptasia ostoja tego rejonu została wpisana na listę obszarów chronionych sieci Natura 2000, jako ważna dla migrujących ptaków wodno-błotnych. Liczba kaczek i gęsi dochodzi do 30000. Jest to również ważny obszar wypoczynkowy i żerowiskowy dla siewkowatych oraz miejsce zimowania gęsi zbożowej i gęsi białoczelnej. Występują tu również koncentracje cyraneczki i czajki oraz przeloty kulika wielkiego. Miejsca gniazdowania mają tu błotniak stawowy, bączek, łabędź niemy, perkoz dwuczuby, perkozek, zausznik i rybitwa białowąsa. Jesienią można obserwować duże stada czajek, kulików wielkich, siewnic, biegusów zmiennych.

Do ciekawego obszaru pod względem ornitologicznym należy leżący w środkowym odcinku Doliny Nysy Kłodzkiej Zbiornik Nyski. Jest to ostoja ptasia wpisana na listę obszarów chronionych sieci Natura 2000, jako ważna dla migrujących ptaków wodno-błotnych. Głównie kaczek i gęsi. Gniazda zakładają tu śmieszki, mewy czarnogłowe, rybitwy rzeczne, białoczelne i kilka gatunków blaszkodziobych. Możecie zaobserwować wodniki, kokoszki, kropiatki i zielonki. W jesieni na błotnistych płyciznach pojawiają się grupy siewkowców.