Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Poznań birdwatching

birdwatching wielkopolskie PoznańMiłośników przyrody odwiedzający turystycznie Poznań zapraszamy na wycieczki do ptasiej krainy. Takim miejscem jest Jezioro Gopło i jego okolice. Tutaj w ciszy i spokoju możecie oddać się uprawianiu birdwatchingu. Obszar znajduje się w granicach Parku Krajobrazowego Nadgoplański Park Tysiąclecia, w obrębie którego wyznaczono 8 ścisłych rezerwatów przyrody.

Jezioro posiada prawie stukilometrową linę brzegową, a na nim samym liczne są wyspy, zatoki, mokradła i mniejsze oczka wodne. Są to znakomite warunki do bytowania ptaków, zarówno lęgowych jak i wędrujących. Ostoja jest jednym z większych lęgowisk bączka i gęgawy, a gęsi i żurawie występują tu licznie podczas migracji. Występuje tu duża populacja bąka, podróżniczka i kolonia kormoranów. Swoje gniazda maja bielik, kropiatka, zielonka, rybitwa czarna i czapla purpurowa. Znakomitym udogodnieniem dla miłośników ptaków są wieże obserwacyjne, których jest tu około dziesięciu.

Okolice te warto odwiedzić ze względu na ich turystyczną wartość historyczną, turystyczną i wędkarską. Waszą pasję obserwacji ptaków warto połączyć z innymi formami odpoczynku na łonie przyrody. Tym bardziej, że w okolicy istnieje duża baza noclegowa, a także pól namiotowych.