Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Kraków fotosafari

Tatry

fotosafari małopolskieTatry są miejscem zamieszkania licznych gatunków zwierząt, a co za tym idzie rajem dla miłośników fotografowania zwierząt. Należy wiedzieć, że gdzie przyroda, w tym zwierzęta są chronione i objęte właściwą opieką, najłatwiej je fotografować. To jest właśnie atut Tatr dla podglądaczy przyrody przy pomocy aparatu fotograficznego. Oczywiście największym osiągnięciem dla turystów fotoamatorów jest spotkanie niekwestionowanego króla Tatr – niedźwiedzia, ale należy pamiętać, że jesienno-zimową porą niedźwiedzie zapadają w sen
Symbolem Tatr jest kozica, która znalazła się emblemacie Tatrzańskiego Parku Narodowego. fotosafari małopolskie

To średniej wielkości zwierzę rozmiarami dorównujące sarnie zamieszkuje wyższe piętra górskie – hale i turnie. Kozice znakomicie poruszają się w trudnym terenie skalnym. Z podziwem można obserwować, jak szybko i zwinnie potrafią pokonywać nawet bardzo strome odcinki. Kozice często spotkać można tuż przy szlaku. Są dość płochliwe, ale czasami pozwalają podejść na odległość kilku metrów, co powoduje, że są wdzięcznym obiektem dla miłośników fotosafari.

Dużym wyzwaniem dla fotografów jest świstak. Ten gryzoń z rodziny wiewiórkowatych podobnie jak kozica zamieszkuje górne piętra klimatyczne. Świstaki są zwierzętami stadnymi. W czasie żerowania jeden z członków stada pełni rolę wartownika stojącego na tylnich łapach obserwując okolice. Świstem, od którego pochodzi nazwa gatunku, ostrzega współtowarzyszy o nadchodzącym niebezpieczeństwie. fotosafari krakówObserwacja świstaków ze względu na dużą płochliwość i ich niewielkie rozmiary nie jest łatwa.

Cały rejon Tatr obfituje w olbrzymią ilość gatunków ptaków i zwierząt. Umożliwimy Wam dotarcie do miejsc, w których w pełni będziecie mogli zrealizować swoja przygodę z fotografowaniem dzikich zwierząt. Zgodnie z Waszymi zainteresowaniami i możliwościami. Zapewnimy odpowiednie miejsca pobytu, a także w razie potrzeby opiekę profesjonalnych przewodników.