Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

RZESZÓW FOTOSAFARI

fotosafari podkarpackieBieszczadzki Park Narodowy jest miejscem, skąd każdy miłośnik fotografowania zwierząt wyjedzie zadowolony pełen satysfakcji ze swoich „łowów”. Tutaj możesz podglądać i fotografować wilki. Wyludnione doliny i trudno dostępne lasy stały się miejscem polowań i rozrodu wilczych watah. Te drapieżniki unikają kontaktu z ludźmi, więc spotkania z nimi są trudne, dlatego warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych przewodników. Prawdziwym wyzwaniem dla amatorów fotosafari jest wypatrzenie rysia. Zwierzęta te polują głównie na sarny, rzadziej na młode jelenie i dziki. Ryś ma dobry wzrok, słuch i dotyk, natomiast słabszy węch. Te zwierzęta, poza matkami wychowującymi młode, wiodą samotne życie. W karpackich lasach spotkamy też innego dzikiego kota – żbika. Jest mniejszy od rysia i sylwetka przypomina pręgowanego kota domowego, z którym często zresztą się krzyżuje. Poluje głownie na niewielkie ssaki i ptaki. Żbiki podobnie polują nocą, więc spotkania z nimi są niezwykle trudne. Przy dużej wytrwałości i poświęceniu sporego czasu można napotkać niedźwiedzia. W opuszczonych przez ludzi i dziczejących Bieszczadach drapieżniki te szybko się rozmnożyły. Ich liczba sięga blisko 80 osobników. Pomimo tego niedźwiedzie są bardzo rzadko widywane i trudno je spotkać.

fotosafari podkarpackieNajczęściej spotykanymi dużymi dzikimi zwierzętami są sarny. Żyją w bardzo różnych w bardzo różnorodnych środowiskach, od górskich mateczników puszczańskich po obrzeża miast. W większych kompleksach leśnych całego regionu możemy spotkać jelenie. Żyja tu dwa podgatunki jeleni: europejski i karpacki. Bardzo rzadko można spotkać łosie, które tylko sporadycznie odwiedzają Region Podkarpacki.
Warto także udać się do podkarpackich lasów wypatrzyć daniele, których liczba dochodzi obecnie do prawie stu, oraz muflony. Warte poświęcenia czasu dla fotografowania są dziki i żubry. Żubry, których samce mogą ważyć prawie jedną tonę, na wolności żyją wyłącznie w Bieszczadach. Jest to największe na świecie stado dzikich żubrów górskich.

Niezależnie od stopnia umiejętności fotograficznych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niezależnie czy będzie to czatowanie w czatowni, czy tropienie zwierząt w terenie poznacie ich zachowania i charaktery. Nie lada przeżyciem jest stanąć oko w oko z płochliwymi zwierzętami lub wspaniałymi drapieżnikami. To szczyt marzeń każdego fotografującego przyrodę.

Umożliwimy Wam dotarcie do miejsc, w których w pełni będziecie mogli zrealizować swoja przygodę z fotografowaniem dzikich zwierząt. Zgodnie z Waszymi zainteresowaniami i możliwościami. Zapewnimy odpowiednie miejsca pobytu, a także w razie potrzeby opiekę profesjonalnych przewodników.