Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Białystok fotosafari

fotosafari podlaskieJedna z najwspanialszych przygód, którą możecie przeżyć podczas Waszych turystycznych wędrówek to fotografowanie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Niezależnie od stopnia umiejętności fotograficznych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niezależnie czy będzie to czatowanie w czatowni, czy tropienie zwierząt w terenie poznacie ich zachowania i charaktery. Nie lada przeżyciem jest stanąć oko w oko z płochliwymi zwierzętami lub wspaniałymi drapieżnikami. To szczyt marzeń każdego fotografującego przyrodę.

Szczególnie polecamy dla wszystkich zainteresowanych Podlasie. Miłośnicy fotografowania zwierząt znajdą tutaj wszystko, czego zapragną. Jest tu najwspanialszy las Europy Puszcza Białowieska , jest dolina Biebrzy, zakątki Narwi czy Wigierski Park Narodowy.

Niebywałą atrakcja dla wszystkich fotoamatorów jest podpatrywanie żubrów. Puszczę Białowieską zamieszkuje prawie 550 osobników, a zima jest porą kiedy najłatwiej jest je wytropi ponieważ w tym okresie są regularnie dokarmiane. Odwiedzając leśne polany, gdzie znajdują się karmowiska, zachowajcie ostrożność i cierpliwość, a będziecie świadkami emocjonujących chwil.

Na pewno cenną zdobyczą dla amatorów fotografii zwierząt będą zdjęcia łosi zrobione na Bagnach Biebrzańskich. Wielki, mogący ważyć nawet ponad 400 kg łoś zwykle tworzy małe stado, a nie kiedy żeruje samotnie. Na taką wycieczkę najlepiej wybrać się w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika, który pokaże nam, gdzie najłatwiej spotkać to zwierzę. A najłatwiej spotkać go na mokradłach i bagnach. I chociaż porusza się niezgrabnie, jest znakomity pływakiem oraz zwierzęciem o nieprzewidywalnym zachowaniu. Dlatego najlepiej fotografować go z zamaskowanych ukryć.

fotosafari podlaskieRejon Polski północno wschodniej to także rejon dzika. Zwierzę wdzięczne do fotografowania o każdej porze roku, zarówno w stadach jak i pojedynczo. Jesienią najłatwiej spotkać je w lasach w pobliżu mokradeł, a szukając pożywienia zimą pokazują się krajobrazie pól i gospodarstw domowych.

Dla wytrwałych fotografów polecamy bezkrwawe łowy z aparatem fotograficznym na wilki. Te niezwykle inteligentne zwierzęta trzymają się z dala od ludzi i aby je wytropić konieczna jest pomoc wykwalifikowanego przewodnika. Nocą oczywiście można usłyszeć ich charakterystyczne wycie, którym się wzajemnie nawołują.

Warto wybrać się w okolice Podlasia wypatrywać jeleni. Te piękne zwierzęta mozemy spotkać w każdym dużym kompleksie leśnym. Podglądacze natury wiedzą, że można je fotografować o każdej porze roku.

Wielkie bogactwo zwierzą tego regionu powoduje, że miłośnicy fotosafari maja w jednym miejscu ptaki w nieprzebranych ilościach, a także zwierzęta olbrzymie oraz duże drapieżniki. Oczywiście najwspanialszym fotograficznym modelem jest żubr lub łoś.

Umożliwimy Wam dotarcie do miejsc, w których w pełni będziecie mogli zrealizować swoja przygodę z fotografowaniem dzikich zwierząt. Zgodnie z Waszymi zainteresowaniami i możliwościami. Zapewnimy odpowiednie miejsca pobytu, a także w razie potrzeby opiekę profesjonalnych przewodników.