Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Biebrzański Park Narodowy

Biebrzański Park NarodowyBiebrzański Park Narodowy to największy park narodowy w Polsce. Jednocześnie świat flory i fauny tak unikatowy, że Biebrza stała się ważnym punktem na mapie świata. Przez cały rok przyciąga botaników, przyrodników, miłośników fauny i flory oraz zwykłych turystów z całego świata.
Zajmuje największy i jeden z najbardziej naturalnych w Polsce kompleksów torfowisk. niskich, przejściowych i wysokich. Położony jest w płaskiej, silnie zabagnionej Kotlinie Biebrzańskiej, w której obrębie wyróżnia się rzeka Biebrza tworząca malownicze starorzecza.

Każdy turysta zostanie oczarowany wielką przestrzenią Parku Biebrzańskiego. Po tym niezwykłym miejscu oprowadzą Was przewodnicy i dzięki nim poznacie największe atrakcje turystyczne tego miejsca.

Biebrzański Park NarodowyW granicach Biebrzańskiego Parku Narodowego znajduje się jeden z największych polskich rezerwatów – Czerwone Bagno, stanowiący ważną ostoję łosia oraz stanowisko lęgowe wielu gatunków ptaków wodno-błotnych i drapieżnych. Dolina Biebrzy jest bardzo ważnym miejscem gniazdowania, żerowania i odpoczynku dla ptactwa wodno-błotnego i z tego powodu jest miejscem spotkań ornitologów z całego świata. Na największym w Europie obszarze bagiennym żyje ponad 230 gatunków ptaków. Można spotkać tu prawdziwe ptasie rarytasy, w tym bardzo rzadko spotykane na wolności orły bieliki, puchacze, sowy błotne, derkacze, bataliony. W wyjątkowo bogatej florze występują liczne relikty epoki lodowcowej, m.in.: brzoza niska, wierzba lapońska, turzyca życicowa, skalnica torfowa, a także wiele innych roślin podlegających ochronie.
Pod kierunkiem przewodników poznacie najbardziej atrakcyjne szlaki turystyczne. Zwiedzanie tych szlaków to możliwość spotkania łosi, saren i lisów. Liczne wieże widokowe pozwalają na ekscytujące podglądanie dzikich zwierząt. Dolinę rzeki zamieszkuje wiele gatunków ssaków: gronostaje, wydry, borsuki, jenoty, czy wilki. Park słynie z największej w Polsce populacji łosi oraz bobrów.

Biebrzański Park NarodowyBiebrzański Park Narodowy ma do zaoferowania ponad 600 km szlaków turystycznych – pieszych, rowerowych, konnych i kajakowych. Ze względu na położenie rzeka Biebrza jest popularnym miejscem spływów kajakowych, a zwiedzanie i podziwianie przyrody z kajaka lub tratwy jest niezwykle atrakcyjne.

Prawdziwe uroki Biebrzańskiego Parku Narodowego odkryjecie tylko z profesjonalnymi przewodnikami, dla których praca jest ich pasją. Dopasują programy wycieczek do potrzeb i możliwości turystów. Zarówno doświadczonych przyrodników jak i amatorów i zwykłych miłośników przyrody. Pomogą w doborze i wypożyczeniu sprzętu, a także zapewnia odpowiedni transport. Zorganizują całą wycieczkę i służyć będą swoim doświadczeniem i cennymi wskazówkami. Tak aby każdy wrócił tu ponownie i polecił to niezwykle miejsce znajomym.