Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Bieszczadzki Park Narodowy

Bieszczadzki Park NarodowyBieszczady są przyrodniczo jednym z najciekawszych regionów w Polsce. Te położone z dala od cywilizacji, na południowo wschodnim krańcu Polski góry zachowały do dziś swój niezwykły urok. Powinny być obowiązkowym punktem programu każdego turysty, który kocha dziką przyrodę, spokój i otwarte przestrzenie. Bieszczadzki Park Narodowy obejmuje tereny niezwykle malownicze, z czystymi strumieniami, lasami i górskimi łąkami, nazywanymi połoninami, wchodzące w skład międzynarodowego polsko-słowacko-ukraińskiego Rezerwatu Biosfery ,,Karpaty Wschodnie. Walory parku i otaczających go dwóch parków krajobrazowych, przesądziły o utworzeniu w Bieszczadach Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery “Karpaty Wschodnie”.

Unikalna przyroda Bieszczadzkiego Parku Narodowego to wprost wymarzony poligon dla każdego turysty i entuzjasty przyrody. Kwieciste połoniny z rzadką roślinnością wschodnio-karpacką i wysokogórską, fragmenty pierwotnych lasów karpackich, bogaty świat dużych zwierząt drapieżnych, przeszło 150 gatunków gnieżdżących się tutaj ptaków, ponadto setki gatunków owadów, grzybów, porostów, mchów. To wszystko zachęca do bliższego poznania. Bieszczady przez cały rok mają coś ciekawego do zaoferowania dla każdego prawdziwego miłośnika górskiej przyrody. Wędrowanie po Bieszczadach jest łatwe i niezwykle atrakcyjne widokowo.

Prawdziwe odkrywanie tajemnic Bieszczadów w pełni umożliwią wykwalifikowani przewodnicy. Na turystycznych szlakach pomogą turystom na fachowe zgłębianie tajemnic świata roślin i zwierząt.

Bieszczadzki Park NarodowyPodczas wycieczek zauważycie, że lasy w Bieszczadzkim Parku Narodowym to najbardziej rzucający się w oczy element krajobrazu. Niektóre fragmenty lasów, szczególnie położone w niedostępnych miejscach, określane są nawet jako lasy o charakterze pierwotnym. Lasy bukowe graniczą bezpośrednio z połoninami porośniętymi olszą zieloną, licznymi gatunkami zielnymi oraz krzewinkami borówki czarnej i brusznicy. Największe połoniny w parku to Połonina Wetlińska, Caryńska i Bukowska. Środowisko przyrodnicze posiada wyjątkowe walory w postaci rozległych karpackich lasów regla dolnego, z mało naruszonym krajobrazem, poprzecinanym czystymi potokami i rzekami oraz malowniczymi bezludnymi dolinami z niewielkimi zasobami kulturowymi po dawnych wsiach.

Przewodnicy zaprezentują Wam w trakcie spaceru trasami turystycznymi faunę parku. Występują tu: ryś, który jest symbolem parku, niedźwiedź brunatny, żbik, wilk, lis, borsuk, wydra, bóbr. Bieszczadzki Park Narodowy jest najcenniejszą w Polsce ostoją drapieżników, jak wilk, ryś i niedźwiedź brunatny. Ponadto park zasiedlają rzadkie w Polsce ptaki drapieżne i sowy.

Najwyższe partie Bieszczadów stanowią niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym obszary, w szczególności dla wędrówek pieszych i konnych. Istniejąca na terenie Parku sieć pieszych szlaków turystycznych stwarza znakomite warunki do bliskiego kontaktu z przyrodą w trakcie ich zwiedzania, a przewodnicy poprowadzą Was trasami najbardziej atrakcyjnymi. Zimowe wedrówki na nartach śladowych, ski-tourowych bądź też pieszo może być dobrą okazją do wielu niezwykłych obserwacji o tej porze roku. . To właśnie zimą najłatwiej o spotkanie ze stadem żubrów bądź chmarą jeleni. Możemy się również pokusić o pójście wspólnie z przewodnikiem tropami kuny, wilka lub rysia. A przez cały rok obszar stanowi niezwykle atrakcyjny region dla turystyki pieszej, jeździectwa, kolarstwa górskiego jak również fotografii przyrodniczej. Posiada pełną infrastrukturę turystyczną oraz wykwalifikowana kadrę przewodników.

Bieszczadzki Park Narodowy, najbardziej dzikie i tajemnicze spośród wszystkich pasm górskich w Polsce i jeden z najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo rejonów Polski, zaprasza turystów na urlop o każdej porze roku.