Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park NarodowyKampinoski Park Narodowy obejmuje rozległe tereny Puszczy Kampinoskiej w pradolinie Wisły w zachodniej części Kotliny Warszawskiej. Leży w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy państwa. Jest obszarem sieci NATURA 2000 oraz Rezerwatem Biosfery UNESCO MaB. Ponad 70% powierzchni Parku zajmują lasy. Uznany przez Parlament Europejski za ostoję ptaków o randze europejskiej. Podstawowym gatunkiem lasotwórczym jest sosna, a dominującym siedliskiem bór świeży. W krajobrazie Parku, niezwykle urozmaiconym, dominują dwa kontrastujące ze sobą elementy – wydmy i bagna.

Miłośnicy i obserwatorzy fauny znajdą tu swoje miejsce do obserwacji. Na terenie parku występuje łoś, będący symbolem tego miejsca także sarny, dziki, jelenie, kuny, bobry, jenoty, lisy. Z ptaków swoje ostaje mają: bocian czarny, czapla, żuraw, orzeł bielik, orlik krzykliwy.
Kampinoski Park Narodowy jest atrakcyjnym terenem wycieczek i wypoczynku dla mieszkańców aglomeracji warszawskie, oraz turystów odwiedzających stolicę Polski.

Dla turystów spragnionych wycieczek na łonie natury wyznaczono wiele atrakcyjnych tras turystycznych pieszych, rowerowych, a także narciarskich. Przewodnicy oprowadzą Was po najbardziej urokliwych miejscach parku, a także pokażą ciekawe miejsca warte zwiedzania. Muzeum Puszczy Kampinoskiej, stała wystawa „Polskie parki narodowe” cmentarz żołnierzy Września 1939 r., zabudowania parku etnograficznego to tylko niektóre z nich. Zaprezentują Wam przyrodę, historię i kulturę terenów Puszczy Kampinoskiej.
Najbardziej atrakcyjnym sposobem zwiedzania Puszczy Kampinoskiej jest piesza wycieczka w towarzystwie przewodnika, który dobierze odpowiednia trasę turystyczną odpowiednią do możliwości fizycznych i czasowych. Godny polecenia jest Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej, biegnący ze wschodu na zachód parku. Decydując się na wycieczkę tym szlakiem, przewodnicy pokażą Wam charakterystyczne dla tego obszaru połączenie piaszczystych pagórków wydmowych porośniętych sosnowym borem i obniżeń torfowiskowych z roślinnością bagienną
Przemierzając wyznaczone szlaki turystyczne można zwiedzić wiele ciekawych miejsc i zabytków, nawiązujących do powstań narodowych i wojen m.in. cmentarz-mauzoleum w Palmirach z grobami ofiar II wojny światowej; kamień Ułanów Jazłowieckich w miejscowości Nadłuże upamiętniający bohaterską szarżę ułanów 17 września 1939 r. i pomnik ku czci walczących i poległych podczas II wojny światowej w Truskawiu.
Nie bez znaczenia są dodatkowe atrakcje w okolicy parku: Żelazowa Wola, miejsce urodzenia Fryderyka Chopina; Brochów, kościół obronny, miejsce chrztu Chopina i ślubu jego rodziców; Twierdza Modlin; Klasztor romański w Czerwińsku nad Wisłą czy Kolejka wąskotorowa z Sochaczewa do Wilcz Tułowskich na zachodnim skraju Puszczy Kampinoskiej.

Znakomicie rozwinięta sieć agroturystycznych gospodarstw na obrzeżach parku powoduje, że jest to idealne miejsce do wypoczynku kilkudniowego, a weekendowe wypady dostarczą niezapomnianych przeżyć.