Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Karkonoski Park Narodowy

Karkonoski Park NarodowyKarkonoski Park Narodowy położony jest w Sudetach Zachodnich i obejmuje szczytowe partie Karkonoszy z głównym szczytem Śnieżką. Uznany został przez UNESCO za Bilateralny Rezerwat Biosfery. Park charakteryzuje się bogatą i urozmaiconą rzeźbą – grupy skał o fantastycznych kształtach, rumowiska skalne, gołoborza, cyrki polodowcowe i jeziora górskie, liczne źródła i potoki. Najbardziej znanymi skałkami i jednocześnie najczęściej odwiedzanymi są Pielgrzymy, Trzy Świnki, Końskie Łby, Kukułcze Skały. Bardzo charakterystyczne są Mały i Wielki Staw, a także Śnieżne Kotły. Pod względem florystycznym Karkonoski Park Narodowy charakteryzuje się roślinnością o układzie piętrowym. Wśród fauny do gatunków rzadkich zaliczyć trzeba: muflona, ryjówkę górską, siewkę górską.

Karkonoski Park Narodowy jest jednym z parków najliczniej odwiedzanych przez turystów. Posiada bardzo dobrą infrastrukturę turystyczną: schroniska górskie, dobrze wytyczone szlaki, możliwość przekraczania granicy czeskiej na szlakach turystycznych. Oprócz turystyki pieszej jest kilka tras rowerowych, można uprawiać też narciarstwo zjazdowe. Największe ośrodki turystyczne to Karpacz i Szklarska Poręba. Cały rok czynne są wyciągi krzesełkowe na Kopę i Szrenicę.

Karkonoski Park NarodowyOdwiedzając to miejsce spotkać można wiele niepowtarzalnych atrakcji przyrodniczych. Poznacie świat lodowców, zajrzycie do komory z gorącą magmą, a także będziecie mogli doświadczyć tropikalnego upału lub poczuć się jak arktycznej tundrze.

Karkonoski Park Narodowy potrafi oczarować wieloma kombinacjami wypraw w góry, gdzie znajdziesz naturalnie piękne krajobrazy, a wykwalifikowani przewodnicy sudeccy pomogą każdemu turyście na dowolne skomponowanie trasy. Umożliwia to gęsta sieć atrakcyjnych szlaków na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego oraz rozbudowany system dróg leśnych i ścieżek. Szlakom turystycznym towarzyszą w górach malownicze górskie schroniska oraz strefy wypoczynkowe. Przewodnicy wskażą także najbardziej atrakcyjne miejsca parku, warte odwiedzenia, np. Wodospadu Szklarki, Równi pod Śnieżką i Kotła Łomniczki, Śnieżnych Kotłów, Czarnego Kotła Jagniątkowskiego, Kotła Łomniczki oraz Kotłów Małego i Wielkiego Stawu.

Turystyczne wycieczki po Karkonoskim Parku Narodowym to z pewnością wielka atrakcja i odpoczynek. Jego urok i piekno jest niepodważalne. Znajduje się tutaj mnóstwo wartych uwagi miejsc, których wręcz nie wolno pominąć podczas wycieczek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poza górskimi atrakcjami, warto zwiedzić niektóre z licznych miejsc lub obiektów w takich miejscowościach jak: Szklarska Poręba, Michałowice, Jagniątków, Karpacz i Kowary, i po czeskiej stronie w: Harachovie, Vrhlabi, Szpindlerovym Młynie.

Karkonoski Park NarodowyDoskonałe warunki terenowe i pogodowe parku, powodują iż jest on znakomitym, całorocznym ośrodkiem turystyki zarówno aktywnej jak i wypoczynkowej oraz miejscem licznych szlaków turystycznych. Bogata baza noclegowa o zróżnicowanej ofercie cenowej, od schronisk młodzieżowych począwszy na luksusowych hotelach skończywszy, dysponująca rozwiniętą siecią gastronomiczną powoduje, że park jest atrakcyjny o każdej porze roku dla turystów indywidualnych i wycieczek. Każdy znajdzie tu cos dla siebie, o każdej porze roku. A korzystając z doświadczenia i pomocy miejscowych przewodników może efektywnie podziwiać wspaniałe krajobrazy, aktywnie spędzać czas na licznych szlakach turystycznych lub zwiedzać tutejsze zabytki.