Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Narwiański Park Narodowy

Narwiański Park NarodowyNarwiański Park Narodowy położony jest w północno-wschodniej Polsce, województwie podlaskim, 30 km na zachód od Białegostoku. Najważniejszym walorem przyrodniczym Narwiańskiego Parku Narodowego jest unikatowy system rzeki, która płynie na tym obszarze wieloma łączącymi i rozdzielającymi się korytami. Dolina Narwi jest również ważną ostoją ptaków wodno błotnych oraz miejscem ich odpoczynku podczas wędrówek. Na obszarze parku występują rośliny związane głównie ze środowiskiem wodnym, podmokłym i bagiennym. Dolina Narwi do również doskonałe miejsce odpoczynku i żerowania ptaków.

Narwiański Park Narodowy obejmuje swoim zasięgiem obszary bagienne, więc najlepiej poznawać go w towarzystwie wykwalifikowanych przewodników podczas spływów kajakowych lub wycieczek łodziami „pychówkami”. Obecnie przewozy tymi łodziami są jedną z atrakcji przyrodniczych Parku. Pozwalają one poznać najatrakcyjniejszą część doliny Narwi Godne polecenia są również wycieczki kładkami przyrodniczymi. Na terenie Parku znajdują się wyłącznie szlaki wodne, pozostałe – piesze i rowerowe położone są na terenie otuliny.”. Przewodnicy w trakcie wycieczki pokażą jeden z najciekawszych fragmentów parku, m.in. położoną na bagnach dawną redutę obronną „Koziołek” oraz „zerwany most”, z którego roztacza się piękny widok na dolinę. Na obszarze Narwiańskiego Parku Narodowego znajduje się kilka wież widokowych położonych w pobliżu szlaków turystycznych oraz kładek. Przewodnicy poprowadzą Was ścieżką przyrodniczą „Kładka wśród bagien” w Kurowie i kładką przyrodniczą zlokalizowaną pomiędzy miejscowościami Waniewo i Śliwno. Pozwala ona na dotarcie do centrum parku bez konieczności korzystania z łodzi lub kajaka. Turystyczna atrakcją jest przeprawa przez liczne w tym miejscu koryta rzeczne przy pomocy pływających pomostów umocowanych na linach. Po środku trasy, w miejscu dawnego zamczyska znajduje się wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę doliny.

Narwiański Park NarodowyDodatkowa atrakcją dla każdego turysty jest wizyta w Kurowie. Jest to miejsce organizowania różnych ciekawych imprez z których najbardziej znaną jest Biesiada Miodowa, która rokrocznie odbywa sie pod koniec sierpnia. Oprócz pitnego miodu można zaopatrzyć sie tutaj w lokalne przysmaki, a całość uatrakcyjniona jest występami zespołów muzycznych i tanecznych.
Dla szukających miejsca, w którym można odnaleźć ciszę, spokój i czyste powietrze Narwiański Park Narodowi jest miejscem, które na pewno spełni oczekiwania.