Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Pieniński Park Narodowy

Pieniński ParkPieniński Park Narodowy to nieduży, ale wyjątkowo atrakcyjny pod względem przyrodniczym i turystycznym obszar chroniony. Park obejmuje najcenniejsze tereny Pienin Właściwych z Masywem Trzech Koron, Pieninkami i Pieninami Czorsztyńskimi. Pasma rozdzielone są doliną Dunajca, którego Przełom również wchodzi w skład Parku.

Swoją popularność Park zawdzięcza pięknej przyrodzie i niesamowitym widokom – poszarpane, wapienne skały, wąwozy, urwiska, zielone łąki i dzika rzeka.

Roślinność parku pienińskiego jest wyjątkowo bogata. Duże ssaki są w Pieninach nieliczne za to łąki pienińskie słyną z obfitości motyli.
Największą atrakcją turystyczną Pienin jest spływ Dunajcem, jednym z najpiękniejszych w Europie przełomów rzecznych. Rwąca rzeka przepływa krętym i głębokim wąwozem, wyżłobionym w otoczeniu stromych skał i turni. Te osobliwości można podziwiać, spływając tratwami flisackimi. Podczas spływu Waszymi przewodnikami będą flisacy opowiadający o Pienienach i atrakcjach turystycznych tych miejsc. Pod kierunkiem przewodnika wszystkie atrakcyjne miejsca parku można zwiedzić, organizując wycieczkę pieszą lub rowerem drogą pienińską.
Pieniński ParkW Pieninach wytyczono kilkanaście kilometrów tras turystycznych. Najciekawszy to „Orla Perć”, wiodący od Szczawnicy przez Sokolnicę, Kazalnicę i Zamkową Górę na Trzy Korony. Na jednym z jej wierzchołków – Okolnicy, zbudowano platformę widokową, skąd rozciąga się w pierwszej kolejności widok na przełom Dunajca i na rozległą panoramę Pienin i Gorców, także na pobliski Beskid, a na południowym horyzoncie wyraźnie widoczne są Tatry. Warto zwrócić uwagę na skały w kształcie mnisich kapturów, stąd też ich nazwa – Siedem Mnichów, na pionową ścianę Sokolnicy, drugi pod względem wysokości szczyt Pienin Środkowych. W okolicach parku leży kilka atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych z bogatą bazą noclegową i gastronomiczną, co w znacznym stopniu ułatwia pobyt kilkudniowy w tym rejonie, a bacówki z pyszną bryndzą, buncem, oscypkami i żentycą są kulinarną przygodą z kulturą Pienin.

Podczas wycieczek przewodnicy zaprezentują Wam wszelkie dodatkowe atrakcje w okolicy Pienińskiego Parku Narodowego: Zamki w Niedzicy i Czorsztynie, Wąwóz Homole w Jaworkach, dawną cerkiew grekokatolicką w Jaworkach i Sromowcach Niżnych , zabytkowy kościół w Grywałdzie, Klasztor w Czerwonym Klasztorze, Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya w Szczawnicy oraz Rezerwat Wysokie Skałki.

Z pewnością więc Pieniński Park Narodowy to miejsce warte odwiedzenia. Urzeka głównie urozmaiconą rzeźbą terenu i mnogością gatunków roślin. To kraina o nieprzeciętnych walorach krajobrazowych, kraina do której zapraszać nie ma potrzeby tych, którzy już tu byli. Kto jednak choć raz tu był i zetknął się z niepowtarzalnym pięknem tego małego górskiego regionu, ten wie, że jest to miejsce szczególne. Wspaniała przyroda, jej odrębność, oryginalność krajobrazu, barwna historia tego miejsca, cenne zabytki kultury oraz żywy do dziś folklor góralski sprawiają, że Pieniny są niezwykle atrakcyjnym miejscem dla turystów z kraju i zagranicy.