Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Drawieński Park Narodowy

Drawieński Park NarodowyDrawieński Park Narodowy leży na Pojezierzu Myśliborsko-Wałeckim, w dorzeczu Drawy, i obejmuje swym zasięgiem część Puszczy Drawskiej. Wart jest odwiedzenia nie tylko przez miłośników przyrody. Każdy, kto lubi las i wodę, ciszę i świergot ptaków, kontakt z naturą i piękne widoki będzie zachwycony krajobrazem tego obszaru. Podziwiając walory dzikiej przyrody, a także zabytkowe miejsca.

Teren Drawieńskiego Parku Narodowego i Puszczy Drawskiej to jeden z najciekawszych botanicznie regionów Polski. Odznacza się ogromną różnorodnością gatunków roślin, drzew i krzewów. W Parku dominują lasy. Powierzchniowo przeważają lasy sosnowe, będące wynikiem gospodarki leśnej prowadzonej niegdyś na tych terenach. Ważnymi komponentami przyrody Parku są torfowiska oraz ekosystemy łąkowe.
W Parku spotkać można wiekle gatunków ptaków. Do najcenniejszych należą: bocian czarny, tracz nurogęś, kania czarna, kania ruda, bielik, orlik krzykliwy, rybołów, jarząbek, puchacz i włochatka. Ciekawym elementem przyrody Parku jest kolonia kormoranów na wyspie jeziora Ostrowiec.
Spośród ssaków najłatwiej o spotkanie z jeleniem, sarną, dzikiem, lisem lub zającem. Niemal wszędzie widoczne są ślady działalności bobrów. W spokojnych lasach Parku zadomowiła się także wataha wilków.

urystom pieszym swoje usługi oferują przewodnicy gotowi poprowadzić ich atrakcyjnymi, pieszymi szlakami. Teren na pewno zadowoli wszystkich wędrujących po lasach i nad wodami, a leśne drogi pozwolą przemierzyć większe odległości rowerzystom. Pod kierunkiem profesjonalnych przewodników przeżyjecie niezapomniane chwile na kajakowych trasach turystycznych po rzece Drawie. Dużą atrakcją są konne wyprawy po lasach Puszczy Drawskiej.

Obszar Drawieńskiego Parku Narodowego obfituje również w warte zwiedzania zabytki. Na tego rodzaju szlaki turystyczne możecie udać się w towarzystwie przewodników, którzy pokażą wam zabytki Drawna, Barnimia, Borowca, Dominikowa czy Starego Osieczna.
Park z roku na rok coraz liczniej odwiedzany jest przez turystów, miłośników dzikiej przyrody, a na terenie Parku i w jego pobliżu wyznaczono miejsca biwakowania i pola namiotowe, stanice wodne, oraz kwatery prywatne.

Drawieński Park Narodowy dostarczy licznych wrażeń dla każdego , bez względu na to, czy zdecydujemy się na uprawianie turystyki pieszej, rowerowej bądź wodnej.