Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Park Narodowy „Bory Tucholskie”

Park Bory TucholskieBory Tucholskie należą do jednych z największych kompleksów leśnych w Polsce. W północno-wschodniej części znajduje się Park Narodowy Bory Tucholskie.

Park Narodowy ma na celu ochronę krajobrazu sandrowego, jedynego tego typu w obecnie istniejących parkach narodowych w Polsce, a unikatowego w Europie. Bory posiadają najbogatsze w skali całego niżu środkowo-europejskiego nagromadzenie reliktowych gatunków roślin – stanowią więc region unikalny w skali ponad krajowej. Szata roślinna jest tu bardzo bogata, a najbardziej charakterystyczną cechą równin sandrowych są rynny polodowcowe o wydłużonym kształcie i przebiegu południkowym. Największą z nich o długości 17 km zajmują jeziora Charzykowskie, Karsińskie, Długie i Witoczno.

Miłośnicy fauny znajdą na obszarze Parku wiele gatunków ptaków, takich jak żuraw, puchacz, bielik, gągoł i zimorodek oraz symbol parku głuszec. Z dużych ssaków występują: jelenie, sarny, dziki, lisy, kuny, jenoty, wydry i borsuki. W jeziorach Parku występują: sieja, sielawa, węgorz, okoń, lin, leszcz, różanka, koza, miętus.

Park Bory TucholskieKażdy zakątek przepięknych Borów Tucholskich zasługuje na uwagę. Niespotykane krajobrazy, malownicze jeziora i lasy potrafią każdego zafascynować. Wykwalifikowani przewodnicy oprowadza Was po najbardziej atrakcyjnych szlakach turystycznych. Zorganizowane przez profesjonalnych przewodników spływy kajakowe po rzece Brdzie umożliwią poznanie najbardziej atrakcyjnych i malowniczych miejsc. Miejsc, które zachwycają swoja przyrodą. Liczne szlaki rowerowe pozwalają na dokładne zapoznanie się z urokami Borów Tucholskich. Przez teren Parku prowadzą atrakcyjne pod względem przyrodniczo – kulturowym szlaki piesze. Miejscowi przewodnicy w trakcie wycieczek poprowadzą Was przez interesujące z punktu widzenia etnograficznego wsie i przysiółki Ziemi Zaborskiej, gdzie zachowały się drewniane chaty kaszubskie.
Okolice Parku Narodowego Bory Tucholskie to idealne miejsce, gdzie w ciszy, otoczeniu pięknej przyrody można spędzić wolny czas. Dzięki turystycznej infrastrukturze każdy znajdzie tu kameralne i spokojne miejsce dla odpoczynku lub do aktywnego spędzania czasu, sąsiadując z lasem i brzegiem jeziora. Znajdziecie tu lasy zachęcające do pieszych wędrówek. Spędzicie czas na kajakach i rowerach . Na miłośników wędkarstwa czekają łodzie, a dla gości spragnionych odpoczynku zakątki pełne spokoju.

Największą zaletą Borów Tucholskich jest otaczająca przyroda, spokój i piękne krajobrazy. Wypoczynek tutaj z pewnością zostanie w pamięci każdego z turystów. Bory Tucholskie to doskonały pomysł na wczasy na łonie natury, niepowtarzalne miejsca dla osób lubiących wodę, spływy kajakowe, spacery, wycieczki piesze i rowerowe, zbieranie grzybów i jagód w lesie. Otaczająca przyroda sprawi, że poczujecie się odprężeni, wypoczęci i pełni energii.