Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Park Narodowy „Ujście Warty”

Park Ujście WartyPark Narodowy „Ujście Warty” położony jest przy zachodniej granicy Polski, w części Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej, zwanej Kotliną Gorzowską. Płaskie, rozległe obszary Parku znajdują się w obrębie terasy niskiej rzeki Warty. Obecny krajobraz Parku to mozaika łąk, pastwisk, turzycowisk i trzcinowisk. Istniejące tu aktualnie zbiorowiska roślinne są typowe dla zagospodarowanych rolniczo dolin dużych rzek nizinnych. Teren Parku Narodowego „Ujście Warty” to teren niezamieszkały. Szeroka dolina rzeki Warty, przez wiele lat pozostawała bagnistym i niedostępnym dla człowieka obszarem.

Rozlewiska i łąki Parku Narodowego „Ujście Warty” to znaczące na mapie Europy miejsce dla ptaków – nie tylko w sezonie lęgowym, ale również w innych okresach: podczas pierzowiska i w trakcie migracji.

Park nazywany jest ptasim królestwem. Ochrona ptaków oraz siedlisk, w których żyją, jest podstawą funkcjonowania tego Parku. Nadwarciańskie rozlewiska mają kluczowe znaczenie dla wielu gatunków ptaków

Park Ujście WartyWalory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe Parku Narodowego „Ujście Warty” powodują, że jest on doskonałym miejscem do uprawiania różnych form. Trasy turystyczne tego miejsca szczególnie chętnie odwiedzane przez obserwatorów ptaków i innych miłośników przyrody. Najlepsze z miejsc dla obserwacji wskażą Wam wykwalifikowani przewodnicy. Z ich doświadczenia warto skorzystać w trakcie planowania wycieczek po parku. Teren przyciąga również amatorów rozległych przestrzeni, ciszy i spokoju, a do wycieczek zachęcają szlaki piesze i ścieżki rowerowe. Na terenie parku istnieje obecnie kilka szlaków pieszych i rowerowych, a także dwie ścieżki przyrodnicze – „Ptasim szlakiem”, prowadząca przez najatrakcyjniejsze tereny byłego rezerwatu Słońsk oraz „Przyrodniczy Ogród Zmysłów”. Teren parku jest także udostępniony dla amatorskiego połowu ryb, w wyznaczonych miejscach.

Park można zwiedzać przez cały rok, od świtu do zmierzchu, wyłącznie po udostępnionych do tego celu drogach. Ponieważ istnieją ograniczenia dotyczące biwakowania, filmowania i nagrywania przyrody, dlatego warto przed wyruszeniem na szlak turystyczny uzgodnić naszą wycieczkę z przewodnikiem.

„Ujście Warty” to doskonałe miejsce do uprawiania ekoturystyki. Poszukujący wyciszenia i spokoju znajdą tu rozległe przestrzenie, ciszę i nieskażoną przyrodę. która z pewnością ukoi nerwy oraz pomoże odzyskać równowagę i energię. Bezkrwawe łowy z aparatem fotograficznym, lunetą czy lornetką zostawią niezapomniane wrażenia z atrakcyjnej wycieczki.