Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Słowiński Park Narodowy

Słowiński park narodowySłowiński Park Narodowy jest położony w odległości 5 km na zachód od Łeby i nieprzypadkowo nazywany jest ”Krainą wody, wiatru i piasku”. Został on utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów, i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi.

Przyroda parku odznacza się unikatowymi walorami i jest jednocześnie charakterystyczna dla środkowego wybrzeża Bałtyku. Przyroda Słowińskiego Parku Narodowego to także ciekawy świat zwierząt i świat roślin.

Na terenie parku żyje około 250 gatunków ptaków wraz z rzadko występującym w skali europejskiej orłem bielikiem a także kormoranem czarnym, bocianem czarnym, orlikiem krzykliwym, puchaczem, zimorodkiem batalionem. Dzięki temu park został włączony do sieci obszarów o międzynarodowym znaczeniu dla ptaków siedlisk podmokłych ,tzw. rezerwatów RAM-SAR. Wśród boru wydmowego żyją także liczne ssaki ,można spotkać w parku : łosia, daniela, borsuka i bardziej pospolite zwierzęta tj. jelenie , sarny , dziki , tchórze i wiewiórki.

Słowiński Park NarodowyPoznanie przyrody Słowińskiego Parku Narodowego możliwe jest dzięki sieci szlaków turystyki pieszej oraz edukacyjnych ścieżek przyrodniczych, w zwiedzaniu których pomogą Wam wykwalifikowani przewodnicy. Gwarantują oni komfortowe warunki podróżowania i indywidualnie podejście do każdego turysty. Uatrakcyjnienie wytyczonych tras wycieczek stanowią obiekty turystyczne oraz dydaktyczne, które ułatwiają bezpośredni kontakt z przyrodą Parku. Z licznych wież oraz pomostów widokowych podziwiać można bogactwo, zróżnicowanie i mozaikowy układ ekosystemów i krajobrazów, a w obiektach muzealnych znajdą Państwo ciekawe dla tego regionu wystawy. Wizyta w muzeum w Smołdzinie, Rowach, Klukach, czy Rąbce stanowić będzie uzupełnienie wycieczek po parku. Przewodnicy zorganizują Wam wycieczke do samego centrum parku, gdzie zwiedzić można wieś rybacką Kluki, która zachowała swój pierwotny charakter etniczny. Zaprowadzą także do poniemieckiej wyrzutni rakiet z tarasem widokowym.

Najwieksza atrakcja Słowińskiego Parku narodowego to wydmy, największy w Europie pas ruchomych wydm. Masy piasku, wznoszącego się na kilkanaście metrów i przenoszącego się bezpośrednio do lasu i jeziora tworzą niezapomniane widoki.

Dla miłośników turystyki aktywnej szlaki piesze w parku udostępniane są do uprawiania turystyki rowerowej. Pomocne w tej formie rekreacji są liczne wypożyczalnie rowerów.

W sezonie letnim istnieje możliwość skorzystania z usług żeglugi pasażerskiej na jez. Łebsko. Możliwe jest także uprawianie turystyki i rekreacji na wodach parku, jednak jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych akwenach na jez. Łebsko i jez. Gardno oraz na udostępnianych odcinkach rzek .

Wyprawa do Słowińskiego Parku Narodowego i jego okolic to znakomity sposób na rekreację i odnowę sił. Jest punktem na mapie Polski, który każdy powinien zobaczyć. Chyba jedno z najpiękniejszych miejsc, które stworzyła natura położonych w naszym kraju.