Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Świętokrzyski Park Narodowy

Świętokrzyski Park NarodowyŚwiętokrzyski Park Narodowy chroni najcenniejsze pozostałości po pradawnej, dziewiczej puszczy pokrywającej w czasach wczesnohistorvcznych niemal cały obszar Wyżyny Kieleckiej. Góry Świętokrzyskie są najstarszymi w Polsce. Wypiętrzone w trzech różnych okresach górotwórczych, rozłożyły się na Wyżynie Małopolskiej, pomiędzy Pilicą a Wisłą. Ich zarysy są łagodne, a wysokości niewielkie. Fascynują natomiast niezwykle oryginalną budową, urozmaiconą roślinnością i światem zwierzęcym.Występuje tu duże zróżnicowanie zbiorowisk roślinnych, a szata roślinna parku w większości ma charakter autogeniczny, czyli powstała w wyniku działania samej przyrody bez udziału człowieka.

Łysogóry są krainą legend. Mit Łysej Góry, że odbywają się tutaj tajemnicze sabaty czarownic potęgują niektóre historyczne fakty. Jej szczyt otaczał kamienny wał o długości, który prawdopodobnie otaczał miejsce w przeszłości kultowe, służące magicznym obrzędom pogańskim. Warto odwiedzić to miejsce w czasie wycieczek szlakami turystycznymi po Górach Świętokrzyskich. Jeżeli zrobicie to w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika przeżyjecie przygodę owianą legendami i mrocznymi opowieściami o mistycznej potędze Łysej Góry i odbywających się tam sabatach czarownic.

Na tym samym szlaku turystycznym przewodnicy pokażą Wam inne, cenne obiekty kulturowe: zespół klasztorny benedyktynów z XII w. na Świętym Krzyżu, ruiny zamku w Bodzentynie

W Świętokrzyskim Parku Narodowym wyodrębniono kilka tras turystycznych. Przewodnicy chętnie oprowadzą Was po wszelkich miejscach godnych zwiedzenia, nie tylko w parku, ale także w okolicy parku. Należą do nich Jaskinia Raj – najpiękniejsza na terenie całej Polski, Ruiny królewskiego zamku w Chęcinach, Skansen w Tokarni, Dąb Bartek – liczący ponad 700 lat i Zamek Krzyżtopór – przed wybudowaniem Wersalu największy kompleks pałacowy w Europie. .

Atrakcją turystyczną są organizowane corocznie dymarki świętokrzyskie – pokazy wytopu żelaza w dawnych piecach hutniczych zwanych dymarkami.

Na jednym ze szlaków można skorzystać z bryczek konnych kursujących przez cały rok.
Turyści docenili tutejsze atrakcje i chętnie odwiedzają ten zakątek Polski, cenny pod względem przyrodniczym. Góry Świętokrzyskie to region bogaty w atrakcje turystyczne. Jest tu wiele śladów minionych dziejów – tych sprzed milionów lat i sprzed kilku wieków. Są miejsca kultu religijnego i miejsca unikatowe pod względem przyrodniczym. Na pewno każdy znajdzie zakątek, który go urzeknie…