Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Wielkopolski Park Narodowy

Park WielkopolskiWielkopolski Park Narodowy jest jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów położonych w pobliżu Poznania. Jest terenem atrakcyjnym turystycznie, licznie odwiedzanym przez turystów i miłośników przyrody.

Fauna Wielkopolskiego Parku narodowego charakteryzuje się bogactwem gatunków należących do rozmaitych grup systematycznych. Dominują tu gatunki środkowoeuropejskie i eurosyberyjskie.

Przewodnicy poprowadzą Was do miejsc gdzie można zobaczyć mieszkające tu lisy, jelenie, kuny leśne i borsuki i ptaki lęgowe i przelotne, a na Wyspie Zamkowej siedlisko kormoranów. Niezwykle bogata jest szata roślinna Wielkopolskiego Parku Narodowego. Pod względem geobotanicznym leży on w Krainie Wielkopolsko – Kujawskiej. Osobliwościami parku są pomnikowe głazy narzutowe
Przez Park biegną szlaki turystyki pieszej, na których wyznaczono kilka tras wycieczkowych pozwalających na poznawanie nie tylko wartości przyrodniczych ale także kulturowych tego terenu. Wytyczono je wśród wiekowych sosen, dębów i grabów z widokiem na malownicze jeziora, ukryte w lesie. W Parku udostępniono także wiele kilometrów dróg dla rowerzystów i turystyczną trasę konną.
Wielkopolski Park Narodowy poza wyjątkowo zróżnicowanym światem fauny oraz flory, ma turystom także do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji. Ze względu na znajdujące się tutaj liczne zabytki warto zaplanować wycieczkę w towarzystwie przewodnika. Pokażą oni i opowiedzą o najciekawszych z nich. Do najcenniejszych należy drewniany kościół w Łodzi z XVII w. Inne zabytkowe kościoły o nieco mniejszej wartości możemy spotkać w Puszczykowie, Stęszewie i Wirach. W Szreniawie i Trzebawiu zachowały się do dziś dziewiętnastowieczne dwory. Ciekawym obiektem są także ruiny zameczku zbudowanego w 1827 roku przez Tytusa Działyńskiego.

Oryginalnym zabytkiem są też ruiny zamku Klaudyny Potockiej, wprawdzie już dość zniszczonego, które znajdują się na Wyspie Zamkowej na jeziorze Góreckim, ale mimo to, warte uwagi.

Warto odwiedzić Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach, gdzie można zapoznać się z podstawowymi informacjami o Wielkopolskim Parku Narodowym, pomnikach przyrody, ekosystemach oraz zbiorowiskach leśnych. Do zabytków historycznych należą również ruiny zamku na wyspie Jeziora Góreckiego, a także grodziska i ślady bytności ludzi z okresu prehistorycznego w dolinie Warty i w okolicach Jeziora Budzyńskiego.

Przewodnicy zaprezentują Wam również interesujące przykłady architektury letniskowej z początku XX w. i międzywojnia: zabytkowe wille, dworki i pałacyki, dawne pensjonaty i zajazdy, a także ciekawe budynki stacji kolejowych – drewniany w Puszczykowie i murowany w Puszczykówku. To właśnie w Puszczykówku osiadł znany pisarz i podróżnik Arkady Fiedler. Dzisiaj mieści się tu muzeum literackie pisarza.
Wokół willi-muzeum rozciąga się Ogród Tolerancji, gdzie zobaczyć można kopie rzeźb i budowli z wielu krajów świata. W części przyrodniczej zobaczyć można bogatą kolekcję motyli. Zbiory etnograficzne zawierają przywiezione ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej sprzęty, broń, ubiory, rzeźby i maski.

Każdy na długo zapamięta przygodę, którą jest wycieczka po Wielkopolskim Parku Narodowym.