Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Woliński Park Narodowy

Woliński Park NarodowyWoliński Park Narodowy położony jest u ujścia Odry w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w pobliżu granicy polsko – niemieckiej. Obejmuje część największej polskiej wyspy – Wolin Szczególne walory Parku to: najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego, dobrze zachowane lasy bukowe, unikalna – wyspiarska delta Świny, przybrzeżny pas wód Bałtyku.

Tutaj można zobaczyć jeden z najpiękniejszych odcinków naszego wybrzeża, znajdujący się w rejonie Świetouścia. Wspaniałe klify osypiskowe po których spływa gładki niczym puch piasek, po którym wygodnie się maszeruje. Będąc tutaj ma się wrażenie, że jest się na bezludnej Karaibskiej wyspie, a nie nad brzegiem Bałtyku.

Fauna Wolińskiego Parku Narodowego jest również zróżnicowana i bogato reprezentowana przez wiele bardzo rzadkich gatunków. Park słynie z bogactwa ptaków. W lasach parku żyje wiele dużych ssaków leśnych, jak: jelenie, dziki, sarny, lisy, zające, kuny, borsuki czy jenoty. Do rzadkości należą gronostaje i pewne gatunki nietoperzy. Przed 15 laty fauna Parku wzbogaciła się o żubra.

Park posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę zagospodarowania turystycznego: Centrum Edukacyjno-Muzelane przy dyrekcji parku w Międzyzdrojach, gdzie obok Muzeum znajdują dwie woliery z żywymi bardzo rzadkimi ptakami jak orły bieliki i największej polskiej sowy puchaczami, Zagrodę Pokazową Żubrów, punkty widokowe oraz sieć szlaków turystycznych i ścieżek dydaktycznych. Dzieje wyspy Wolin mają znaczenie dla jej kulturowego zróżnicowania, bardzo silnie związanego z morzem. Na obszarze Parku i w sąsiedztwie znajdują się ślady pozostałości grodzisk i miejsc związanych z osadnictwem z czasów historycznych. Szczególnie liczne są ślady związane z czasami ostatniej wojny: okopy, bunkry oraz pozostałości fundamentów broni V-3 w Wicku. W okolicach Wapnicy znajdują się pozostałości po odkrywkowych kopalniach kredy oraz ruiny przerabiającej je cementowni. Dla miłośników historii ciekawostką jest muzeum tajnej broni niemieckiej V-3 zlokalizowane w Międzyzdrojach-Zalesiu. Muzeum znajduje się w poniemieckim bunkrze na terenie dawnego poligonu wojskowego. Wszystkie te obiekty warte są zainteresowania turystów i są także przedmiotem badań naukowych.

Szczególnie licznie odwiedzane miejsca to: jezioro Turkusowe o specyficznym zabarwieniu wody, Zagroda Pokazowa Żubrów oraz w pobliżu Międzyzdrojów punkty widokowe „Gosań” i „Kawcza Góra”. Na rozległą panoramę rozlewisk delty Świny oraz Zalewu Szczecińskiego malowniczy widok roztacza się ze wzgórza Zielonka koło Lubinia. Wycieczki po atrakcyjnych trasach turystycznych w towarzystwie przewodnika ukażą Wam wszystkie atrakcje i walory parku w całej okazałości.

Specyfika Wolińskiego Parku Narodowego pozwala na uprawiania wielu form turystyki. Istnieją ścieżki rowerowe, a zwolennicy kajakarstwa będą w pełni zadowoleni z możliwości jakie daje w tej dziedzinie park. Dla wędkarzy udostępnione są tutaj wewnętrzne wody morskie: Zalew Szczeciński, jezioro Wicko Wielkie, cieśniny Wstecznej Delty Świny oraz wody Zatoki Pomorskiej. Na terenie parku i lasów Nadleśnictwa Międzyzdroje istnieje zakaz poruszania się konno. Jednak w okolicy istnieje kilka ośrodków świadczących usługi jeździeckie, m.in Ośrodek „Daglezja” w Wartowie, Stadnina Koni Dioni w Dargobądziu, Hotel dla koni Jagienki w Wolinie. W okolicznych miejscowościach zlokalizowane są liczne obiekty agroturystyczne.

Woliński Park Narodowy, to wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić, o każdej porze roku. Niezapomniane widoki, cisza, długie trasy spacerowe, to tylko niektóre z atutów tego miejsca, które prostu trzeba zobaczyć.