Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Roztoczański Park Narodowy

Roztoczański ParkRoztoczański Park Narodowy leży w środkowo-wschodniej części kraju, w województwie lubelskim. Znajduje się w urozmaiconym krajobrazie Roztocza Środkowego w dolinie górnego Wieprza.

Z dużych ssaków na terenie parku występują: jelenie, sarny, dziki, wilki, rysie, lisy, kuny, borsuki. Są tutaj także wspaniałe okazy ptaków – wśród nich orlik krzykliwy, trzmielojad, bocian czarny, dzięcioły, czyże oraz pliszki górskie.

Wszystkie i najważniejsze miejsca parku zobaczycie wędrując licznymi szlakami turystycznymi w towarzystwie przewodników. Wycieczki piesze ścieżkami edukacyjnymi i szlakami turystycznymi, a także wycieczki rowerowe ukażą najcenniejsze obiekty przyrodnicze, kulturowe i historyczne. Szczególna atrakcja są wycieczki zaprzęgiem konnym wokół parku. Godna polecenia jest trasa prowadząca na punkty widokowe na polach Żurawnicy, Tereszpola czy też trasy po Roztoczu Szczebrzeszyńskim.

Roztoczański Park NarodowyPark przecina pięć atrakcyjnych szlaków turystycznych, a w bezpośrednim sąsiedztwie Parku w otulinie poprowadzone są kolejne dwa szlaki. Warto korzystać w tym przypadku korzystać z usług przewodnika z licencją wystawioną przez Park.

Szlak rowerowy to łatwa i dostępna dla każdego droga o wielu walorach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych, bezpieczna, dogodna dla wypraw rodzinnych. W sąsiedztwie Parku znajdują się jeszcze dwa znakowane szlaki rowerowe: Centralny Szlak Rowerowy Roztocza oraz Krasnobrodzka Trasa Rowerowa. W Zwierzyńcu istnieje możliwość wypożyczenia rowerów w jednej z kilku wypożyczalni.
Dodatkową atrakcją jest możliwość zwiedzania Rostoczańskiego Parku Wodnego poprzez uprawianie turystyki wodnej na rzece Wieprz i Tanew.
Ukoronowaniem wycieczki po parku jest odwiedzenie doskonale wyposażonego Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Zwierzyńcu i ciekawej Izby Leśnej we Floriance.

Roztoczański Park Narodowy słynie z tego, że jest jednym z najprzyjaźniejszych parków dla turystów. Godny poleceniu każdemu, kto chce odnaleźć spokój i równowagę, a z pewnością nikt się nie zawiedzie i wróci w te strony.