Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

ZIELONA GÓRA rykowiska

rykowiska lubuskieRykowisko Jeleni na Łąkach Dobrosułowskich jest miejscem, na które rokrocznie przybywa wielu miłośników świata zwierząt. Na łąkach i nieużytkach, zwanych “Łąkami Dobrosułowskimi” co roku od września rozgrywa się największe w Europie rykowisko, gdzie króluje jeleń szlachetny. Ta nie lada gratka przyrodnicza znana jest wśród turystów z zacięciem przyrodniczym w kraju jak również za granicą. Przyrodnicy nazywają to najpiękniejszym z teatrów przyrody. To imponujące widowisko. Rozpoczyna się zawsze podczas pierwszych przymrozków.

Miejsce należy znaleźć już o zmierzchu, bo o tej właśnie porze zaczynają odzywać się pierwsze byki czyli samce jelenia. Rykowisko to inaczej czas godów, czas kiedy byki toczą walki o samice, a konkretnie o cały harem samic zwany chmarą. Jeleń, który chce zdobyć stado musi stawić czoła rywalowi. Stawka jest wysoka, dlatego walki też są widowiskowe. Ryk byka jest wezwaniem na pojedynek. Takie wezwanie to prawdziwy zakodowany sygnał dla rywala. Siła głosu mówi o kondycji zawodnika oraz jego wieku. Im donośniejszy ryk, tym jego właściciel trudniejszy do pokonania. Do potyczek dochodzi zazwyczaj na śródleśnych polanach, łączkach i zrębach.

Gdy nadchodzi rykowisko byki stają się bardzo niespokojne. Staczają ze sobą pozorowane walki, ale przede wszystkim wyżywają się na małych drzewach, krzewach, rozrzucają leśne poszycie. My pomożemy Wam wybrać odpowiednie miejsce i zapewnimy pomoc doświadczonego przewodnika, którego pomoc zwiększy szanse na zobaczenie tego niezwykłego, przyrodniczego spektaklu. Podziwiając uroki jesieni, warto poświęcić czas, aby usłyszeć te niesamowite koncerty. Z pomocą naszych przewodników dotrzecie do miejsc, które na zawsze pozostawią w Waszej pamięci tę wspaniałą przygodę.