Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

RYKOWISKA RZESZÓW

rykowiska podkarpackieNa Podkarpaciu, głównie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, rykowisko czyli okres godowy jeleni jest niezwykłą atrakcją turystyczną i niezapomniana przygoda.

Przed zmrokiem i o świcie, możecie usłyszeć przeciągłe stękanie i porykiwanie samców oraz ich uderzenia wieńcami o drzewa. Przeciągły ryk odbija się echem po górach.

Byk gromadzi wokół siebie stadko łań, tzw. chmarę, o które musi toczyć walkę z konkurentami. W rykowisku biorą udział tylko silne, zdolne do prokreacji samce. Niektóre giną w rywalizacji.

Ryk godowy jelenia można usłyszeć najczęściej wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.

Podczas rykowiska byki mają obniżoną czujność i dzięki temu łatwiej jest je podpatrzeć. Nad ich bezpieczeństwem czuwają jednak łanie z podporządkowanego stada. W trakcie rykowiska turyści mogą wyczuwać charakterystyczny zapach wydawany wtedy przez byki.