Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

SZCZECIN rykowiska

rykowiska zachodniopomorskieZapraszamy na rykowisko, czyli okres godowy jelenia szlachetnego w Puszczy Piaskowej. Co raz więcej osób interesujących się przyrodą przyjeżdża do puszczy aby posłuchać charakterystycznych dźwięków, jakie w trakcie godów wydają samce jeleni. W połowie września rozpoczynają się gody, miłosne rykowiska, które trwają nawet do końca października. Obserwowanie rykowiska to wrażenia dla osób o mocnych nerwach i lubiących silne wrażenia. Niesamowitym przeżyciem jest być w lesie, gdy jest ciemno i chłodno, wszędzie panuje przejmująca cisza i raptem słychać z oddali ryk jelenia. Od zmierzchu do świtu rozbrzmiewają potężne głosy. Byki, kładąc ogromne poroża na grzbiet, donośnym rykiem wzywają rywali do walki o łanie. To prawdziwe walka i wielka próba sił. Zwierają się wieńcami z impetem, a wygrywa silniejszy.

Podziwiając uroki jesieni, warto poświęcić czas, aby usłyszeć te niesamowite koncerty. Z pomocą naszych przewodników dotrzecie do miejsc, które na zawsze pozostawią w Waszej pamięci tę wspaniałą przygodę.