Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

MALBORK – Tajemnice gotyku i średniowiecza

MalborkCentralnym punktem na turystycznej mapie Malborka jest wzniesiony nad Nogatem krzyżacki Zamek Malborski – pomnik kunsztu średniowiecznych budowniczych. Największy na świecie gotycki zespół zamkowy. Kryje w sobie siedem wieków tajemnic i burzliwej historii. Od wieków olśniewał przepychem i rozwiązaniami architektonicznymi, a także przytłaczał swym ogromem. Zapraszamy państwa do tego niezwykłego miejsca uważanego za arcydzieło architektury obronnej okresu średniowiecza. Powszechnie uważany jest za największą budowlę ceglaną wzniesioną rękami człowieka. Przewodnicy z Malborka oprowadzą was po zakątkach tej fascynującej budowli. Poczujecie niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Zamek Wysoki, Zamek Średni, Pałac Wielkich Mistrzów, kaplice, lapidarium, więzienie i tarasy to tylko niektóre z obiektów całego zamkowego zespołu.

Zobaczycie doskonale zachowane i odrestaurowane sale, komnaty, izby, kuchnie, spichlerze i pomieszczenia sakralne. Zwiedzicie także młyn, ogród i cmentarz. W pomieszczeniach mieszczą się stałe wystawy: wystawa archeologiczna, wystawa bursztynu, wystawa rzeźby gotyckiej, wystawa broni i uzbrojenia, a także wiele wystaw czasowych.

wycieczki po MalborkuDopełnieniem wrażeń ze zwiedzania Malborka będzie wizyta na największej w świecie wystawie maszyn oblężniczych, połączona z pokazami walk średniowiecznych, a pod Basztą Maślankową udział spektaklach historycznych realizowanych przez grupy rekonstrukcyjne.
Malbork i okolice to także wiele ciekawych, turystycznych szlaków. Wśród nich do najciekawszych należą: Szlak Mennonitów, który łączy obiekty związane z historią osadnictwa na Żuławach, szlak bursztynowy, szlak zamków gotyckich, szlak domów podcieniowych i wiele szlaków przyrodniczych. Umożliwiają one wędrówki piesze, rowerowe i konne. Zachęcamy także do zwiedzania Malborka i okolic z pokładów statków wycieczkowych.

Dla prawdziwych miłośników historii wizyta w Malborku zostanie na długo w pamięci.