Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Zielona Góra – kraina winem płynąca

Zielona GóraNiegdyś stolica polskiego winiarstwa, dzisiaj stara się odzyskać dawne skojarzenie winorośl – Zielona Góra. Odnowienie tradycji winiarskich widać na Winnym Wzgórzu, na którego zboczach rosną winne latorośle. Co roku stolica województwa lubuskiego zaprasza na Święto Winobrania. Przyjedź do Zielonej Góry i posmakuj polskiego wina gronowego.

Dla koneserów wina serce województwa lubuskiego to prawdziwa kraina płynąca nie mlekiem i miodem, lecz winem. Okoliczni mieszkańcy uprawiali winną latorośl już w XVI wieku, jednak pierwsza przetwórnia jej owoców powstała dopiero w 1828 roku. Główne atrakcje Zielonej Góry związane są najważniejszą kartą jej dziejów. Warte polecenia jest przede wszystkim Winne Wzgórze, czyli takie miejsce w samym sercu Zielonej Góry, na którego południowych zboczach usytuowana jest winnica. Zaciekawienie winiarskimi tradycjami zaspokoi wizyta w jedynym w kraju Muzeum Wina. Ekspozycja pokazuje sposób hodowli winorośli i wytwarzania wina, wśród zgromadzonych eksponatów znajdziemy także kieliszki i regionalne dzieła sztuki pokazujące ważkość winiarstwa dla tego rejonu Polski. Wydarzenie z kulturalnego kalendarza Polski, na którym obecność miłośników wina jest obowiązkowa to Święto Winobrania.

Atrakcje Winnego Wzgórza

Miłośnicy tropikalnej roślinności również powinni tutaj zawitać, bo na szczycie do XIX-wiecznego domku winiarskiego dobudowano współcześnie szklaną konstrukcję, tworząc tym samym palmiarnię. Zwiedzanie Zielonej Góry warto w tym miejscu urozmaicić widokiem wyjątkowej granitowej fontanny, której sercem jest kula ziemska na 5 wspornikach. Kula obraca się latem kierowana ruchem wody, a letnimi wieczorami jest podświetlona i okraszana w tle panoramą miasta.

Tradycyjne zwiedzanie

Turystów ceniących sobie tradycyjny sposób zwiedzania wycieczki po Zielonej Górze na pewno nie zawiodą. Przewodnicy po Zielonej Górze opowiedzą o historii Ratusza trawionego przez pożary aż trzykrotnie. Siedziba miejskich rajców została wzniesiona w XV wieku, ale jej współczesny kształt to efekt przebudowy z końca XVIII stulecia. Ratuszowa wieża wysoka na 54 m zachowała swój oryginalny barokowo-gotycki charakter. W Ratuszu mieści się dzisiaj informacja turystyczna.
Dawna siedziba miejskich władz zlokalizowana jest na Starym Rynku, którego historia sięga XIII wieku. Wokół płyty Rynku dużo jest XIX- i XX-wiecznych budynków, a niedaleko Ratusza średniowiecze ujawnia przed turystami swoje tajemnice – możemy obejrzeć, chronione szybą, warstwy osadnicze i pozostałości budynków. Zwiedzanie Zielonej Góry nie może obyć się bez poszukiwania na Starym Rynku 3 bachusików noszących wdzięczna imiona Ciekawek, Śpioszek i Pędzibeczek.

Miasto się broni

Miłośnicy militariów z chęcią obejrzą pozostałości murów obronnych z XIV lub XV wieku, wysokie kiedyś na 6 m, i Wieżę Łaziebną, nazwaną również Wieżą Głodową, wybudowaną w XIV stuleciu, a w XVIII wieku wzbogaconą hełmem. Spostrzegawczy turyści zauważą, że po ścianie wieży dzielnie wspina się Bachusik Odpadek.