Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

BIAŁYSTOK

zwiedzanie białegostoku Białystok i jego otoczenie to niezwykle przyjazne miejsca. Życzliwość mieszkańców, szereg zabytków, miejsc kultury oraz przyroda wokół miasta jak i zieleń w jego wnętrzu roztaczają niesamowitą aurę i czynią Białystok miastem atrakcyjnym do wypoczynku, a dobrze przygotowana baza noclegowa sprzyja rozwojowi turystyki. Jest największym miastem regionu północno –wschodniego Polski. Białystok kształtował się jako miasto leżące na styku różnych narodów, wyznań, kultur, obyczajów i tradycji. Był miejscem, gdzie racjonalizm Zachodu ścierał się z mistycyzmem Wschodu. Stał się przykładem integracji różnych grup narodowościowych i wyznaniowych. Miejscem, gdzie spotkali się Polacy, Białorusini, Żydzi, Litwini, Niemcy, Rosjanie i Tatarzy. To także miasto bardzo interesujące przyrodniczo. Leży w pobliskim sąsiedztwie dwóch rezerwatów przyrody oraz Narwiańskiego Parku Narodowego. Posiada bogatą architekturę, którą wyróżnia wiele budynków renesansowych, gotyckich, klasycystycznych oraz eklektycznych. Wśród najważniejszych i najpiękniejszych zabytków należy wymienić wiele budynków sakralnych, ale także pałace, stare kamienice i fabryki.

Wykwalifikowani przewodnicy pokażą Wam wiele ciekawych i interesujących miejsc w tym uroczym mieście. Należą do nich:
Stary Kościół Farny – budowla późnorenesansowa z wnętrzem barokowym, Archikatedra białostocka zachwycającą swoimi rozmiarami czy Kościół św. Rocha, który jest najciekawszym przykładem modernizmu w polskiej architekturze sakralnej.

Przewodnicy pokażą Wam Sobór św. Mikołaja Cudotwórcy – cerkiew katedralną, Pałac Hasbacha – rezydencję właściciela tkalni Ervina Hasbacha i Pałac Rüdigerów (Lubomirskich) – neoklasycystyczną budowla powstała w połowie XIX w. Wokół pałacu rozpościera się piękny ogród.

Najcenniejszy zabytek Białegostoku to zespół pałacowo – parkowy Branickich, zwany także Wersalem Podlasia, Wersalem Północy czy także Polskim Wersalem. Jest to jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej. Warto odwiedzić białostocki Ratusz, który jest obecnie siedzibą główną Muzeum Podlaskiego oraz Pałacyk Cytronów gdzie obecnie mieści się Muzeum Historyczne. Wpływ kultury żydowskiej na rozwój Białegostoku symbolizują: Synagoga Piaskower i cmentarze żydowskie.

Białystok jest także znakomitą bazą wypadową dla wszelkiego rodzaju form turystyki na Podlasiu. Turyści poszukujący wrażeń i możliwości aktywnego spędzenia czasu wolnego z pewnością znajdą tutaj coś ciekawego dla siebie. Województwo Podlaskie obfituje w unikalne krajobrazy i niesamowite tereny dostępne cały rok dla wszelakich form aktywności na różnym poziomie zaawansowania. Dla biegania, jazd konnych i rowerowych, pływania, spływów kajakowych, rejsów żeglarskich czy podglądania dzikiej przyrody.

Nigdzie nie wypoczniecie tak jak tu. Piękno krajobrazów, nieskażona przyroda, unikalna atmosfera sprawiają, że nawet krótki pobyt pozwala na zdobycie wielu niezapomnianych wrażeń