Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Niespotykana elbląska różnorodność

zwiedzanie ElblągaUsytuowanie Elbląga czyni z niego miasto skrajności, ale jednocześnie sprawia, że jest niezwykle urokliwe i warte odwiedzenia. Bażantarnia, zalesione wzniesienie nazywane Małymi Bieszczadami, ucieszy miłośników pieszych wycieczek. Za to niezwykle atrakcyjny rejs po Zalewie Wiślanym czy przez Kanał Elbląski to nie lada gratka nie tylko dla fanów wodnej rozrywki, ale także osób zafascynowanych zdobyczami techniki. Weekend w Elblągu gwarantuje moc atrakcji.

Miejskie wykopalisko archeologiczne

Zwiedzanie Elbląga warto rozpocząć od zabytkowej starówki, którą można bez wahania nazwać skarbnicą wiedzy dla historyków i archeologów. Od 1980 roku na terenie Starego Miasta nieustannie prowadzone są prace wykopaliskowe, dzięki którym o zwyczajach elblążan żyjących przed prawie tysiącem lat dowiedziano się naprawdę wiele. Warto, aby wycieczki po Elblągu miały w swoim programie odwiedziny w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. W zbiorach tej placówki znajdują się wszystkie przedmioty, które archeologom udało się wydobyć w średniowiecznym centrum miasta. Wśród eksponatów zobaczymy unikaty na skalę europejską – średniowieczne instrumenty muzyczne, znaki pielgrzymów czy wspomagające naukę woskowe tablice. Przedmioty wydobyte na stanowiskach archeologicznych potwierdzają szeroką współpracę średniowiecznego miasta z wieloma zachodnioeuropejskimi ośrodkami. W Muzeum możemy również zobaczyć ekspozycję poświęconą osadzie Truso nad jeziorem Druzno, w której od VIII do X wieku żyli Wikingowie i handlowali między innymi z Arabami.

Zabytkowe Stare Miasto

ElblągPrzewodnicy po Elblągu oprowadzający po starówce mają z czego wybierać. Atrakcje Elbląga to w tym miejscu przede wszystkim historyczny układ ulic, zrekonstruowane kamieniczki (powstające na obrysie dawnych budynków i nawiązujące wyglądem do ich brył, to tzw. retrowersja) oraz szlak kościołów, z których najciekawszym jest XII-wieczna Katedra św. Mikołaja. Warte uwagi są także Brama Targowa, podzamcze oraz zespół klasztorny i szpitalny.

Na granicy Żuław Wiślanych i Wysoczyzny Elbląskiej

Zwiedzanie Elbląga mogłoby pozostawić lekki niedosyt, gdyby przewodnik ominął Kanał Elbląski, Zalew Wiślany czy Bażantarnię. Charakterystyczne położenie miasta sprawia, że z wycieczki cieszą się zarówno miłośnicy pieszych wycieczek, jak i fani wodnych atrakcji.
Po Zalewie Wiślanym możemy latem pływać zorganizowanym rejsami w kilku kierunkach, na przykład do Krynicy Morskiej czy Fromborka. Atrakcje Elbląga to również rejs jednostkami Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej po Kanale Elbląskim. Cała atrakcja takiej przeprawy pomiędzy kanałem a jeziorami polega na pokonaniu dzięki systemowi śluz i pochyli naturalnej różnicy poziomów wody, która sięga nawet 100 m.
Wycieczki po Elblągu mogą skończyć się w parku leśnym Bażantarnia, często nazywanym Małymi Bieszczadami. Turyści mogą poruszać się po terenie obejmującym prawie 400 ha po ścieżkach o 4 poziomach trudności. Górzystość, bukowo-grabowy las, zagadkowe jary i strumyki to główne uroki tego terenu.