Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Kierunek wycieczki – lubelskie podziemia

Wycieczki po LublinieLublin leży na styku Unii Europejskiej i Europy Wschodniej, stanowiąc pole do wymiany doświadczeń i mieszania się kultur. Pasjonująca wycieczka do jednego z największych miast tej części Polski sprawi, że otworzą się Państwo na przenikanie się kultur i doświadczeń. Fakt, że przedwojenną ludność miasta w 1/3 stanowili Żydzi, jeszcze bardziej uatrakcyjnia tę różnorodność. Zachęcamy do odwiedzenia Lublina!

Lublin to miasto z 700-letnią historią, jedno z największych i jedno z prężniejszych miast wschodniej części naszego kraju. Status miasta uniwersyteckiego sprawia, że w Lublinie doskonale łączy się młodość, nowoczesność i otwartość z wszelkimi walorami tradycji, kultury i przywiązania do historii.

Pierwsze kroki na Stare Miasto

Przewodnicy po Lublinie najczęściej prowadzą swoje grupy wycieczkowe na starówkę. Droga do Starego Miasta wiedzie przez Bramę Krakowską. To XIV-wieczna budowla, którą wzniesiono z kamieni i cegieł po ataku Tatarów na miasto w 1341 roku. Jest jedynym ocalałym elementem całego systemu murów obronnych. Niegdyś z bramy rozpoczynającej trakt wiodący do Krakowa grano hejnał, dziś dźwięki te płyną z wieży pobliskiego Ratusza. We wnętrzu Bramy Krakowskiej możemy za to zapoznać się ze zbiorami Muzeum Historii Miasta Lublina. Rynek Starego Miasta urzeka średniowiecznym układem uliczek i fasadami kamieniczek, których zdobienia zachowały się w doskonałym stanie.
LublinZwiedzanie Lublina w jego starszej części nie może ominąć także Trybunału Koronnego, Placu Litewskiego, Wieży Trynitarskiej, Kaplicy Trójcy Świętej czy Bazyliki oo. Dominikanów. Większości ze wspomnianych zabytków przyznano Znak Dziedzictwa Europejskiego. Trybunał Koronny mieści dziś sale Urzędu Stanu Cywilnego, przed wiekami był jednak siedzibą sądu szlacheckiego. Plac Litewski natomiast wiąże się ściśle z historią unii polsko-litewskiej, bowiem według historycznych przekazów to właśnie tutaj miała przebywać szlachta, która przybyła na obrady sejmowe. Atrakcje Lublina związane z kultem religijnym to między innymi Wieża Trynitarska, która poza pełnieniem funkcji dzwonnicy i ciekawego punktu widokowego, jest także siedzibą Muzeum Archidiecezjalnego. Miłośników wnętrz sakralnych szczególnie ucieszą niektóre wycieczki po Lublinie, a przede wszystkim do gotyckiej Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku i Bazyliki oo. Dominikanów ufundowanej przez Kazimierza Wielkiego, skrywającej do 1991 roku (do momentu kradzieży) relikwie Krzyża Świętego. W świątyni odprawiono również nabożeństwo dziękczynne po podpisaniu unii lubelskiej.

Kolejny krok – podziemne zwiedzanie Lublina

Dość niespotykaną atrakcją tego miasta jest podziemna trasa turystyczna. Wycieczki po Lublinie chętnie korzystają z uroków tego ponad 200-metrowego szlaku. Ścieżka ma swój początek w lochach Trybunału Koronnego i prowadzi przez kilkanaście sal prezentujących dzieje miasta. Wśród najciekawszych atrakcji znajdziemy prezentację multimedialną pożaru, który strawił miasto w czerwcu 1719 roku.