Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Muzeum Dobranocek u podnóża Bieszczadów… tak jest tylko w Rzeszowie

Zwiedzanie RzeszowaŻywiołowość młodzieży akademickiej, imprezy kulturalne, urzekające zabytki i dziewicza przyroda to idealne połączenie dla miasta, które jest celem dla wielu turystów. Bliskość Słowacji i Ukrainy zachęca do powiązania zwiedzania Rzeszowa z wojażami po sąsiednich krajach. Liczne połączenia lotnicze i kolejowe są z kolei dodatkowym atutem dla niezmotoryzowanych obieżyświatów. Zajrzyj z nami do Rzeszowa!

Zwiedzanie Rzeszowa warto rozpocząć od samego jego serca, czyli Rynku na starówce. Płyta rynku ma dość nieregularny, czworoboczny kształt, a na samym jej środku znajduje się studnia stojące tu nieprzerwanie od XVII wieku. Przewodnicy po Rzeszowie z pewnością zwrócą uwagę turystów zachwyconych nietypowością rzeszowskiego Rynku na sposób, w jaki zabudowano jego 3 pierzeje. Dookoła płyty bowiem wznoszą się rozbudowywane i remontowane na przestrzeni wieków niewysokie kamieniczki wzniesione w XV i XIX stuleciu. Przy Rynku stoi Ratusz najprawdopodobniej z 1591 roku, któremu dzisiejszy wygląd nadano jednak około roku 1900.

Od atrakcji zawrót głowy

Wycieczki po RzeszowieMiejsc, które byłyby cennymi punktami wycieczki po Rzeszowie jest tak wiele, że nie sposób zobaczyć je wszystkie. Warte uwagi są na pewno zabytki sakralne – Fara, Klasztor Bernardynów i dawny Konwent Pijarów. Kościół Farny pw. św. Stanisława i św. Wojciecha został wybudowany najprawdopodobniej jeszcze w XIV stuleciu, ale wkrótce w znacznej mierze strawiły go płomienie. Dzisiejszy wygląd fary jest efektem prac wykonywanych w latach 60. minionego stulecia. Siedziba Bernardynów to budynek z początku XVII wieku. Miejsce to już wcześniej miało charakter sakralny – zanim powstał klasztor, przez 2 stulecia stał tutaj drewniany kościołek. W Sanktuarium Matki Boskiej Rzeszowskiej umieszczono figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którą znaleziono w 1513 roku. W dawnym Konwencie Pijarów jest dziś kościół pw. Św. Krzyża i mauzoleum niezwykle ważnego dla miasta rodu Lubomirskich.

Ślady po rodzinie Lubomirskich

Atrakcje Rzeszowa to także budowle pamiętające czasy szlacheckiego rodu. Pałac i Zamek Lubomirskich przewodnicy po Rzeszowie pokazują turystom dość często. Zamek wzniesiono w XVI wieku, a 150 lat później ogrodzono go murami. Dziś zamkowe komnaty to sale sądu i prokuratury. Pałac był letnią rezydencją rodziny Lubomirskich, któremu podczas modernizacji w XVIII wieku nadano barokowy charakter.
Kultura na każdym kroku

Stolica Podkarpacia może uraczyć swoich gości jedynym w Polsce Muzeum Lalek Teatralnych i Muzeum Dobranocek. Obie placówki muzealne mieszczą się w gmachu Teatru Maska. Turyści zainteresowani kulturalną stroną miasta zwiedzanie Rzeszowa powinni kontynuować, kierując się do Synagog Staromiejskiej i Nowomiejskiej oraz secesyjnych willi przy Alei pod Kasztanami. Nie mniej fascynująca jest podziemna trasa turystyczna, licząca prawie 400 metrów i przechodząca przez 25 piwnic. Na trasie można zobaczyć piwnicę z XVI wieku, dawne składy kupieckie znajdujące się 40 metrów pod stopami przechodniów czy pozostałości dawnych murów obronnych.