Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Historyczne miasto u wybrzeża Bałtyku

Zwiedzanie GdańskaGdańsk był scenerią wydarzeń najważniejszych dla naszego kraju w XX wieku. Bliskość morza czyni z miasta wspaniały kurort dla miłośników plażowania. Historyczne centrum sprawia, że wakacje w Trójmieście będą wspaniałą przygodą dla tych, którzy uwielbiają zwiedzać. Zapraszamy do Gdańska!

Trójmiasto to jedno z najatrakcyjniejszych i najczęściej wybieranych celów wycieczek nad Bałtyk. Poza pięknymi, piaszczystymi plażami, Trójmiasto przypadnie do gustu turystom zakochanym w zwiedzaniu zabytków i ciekawych miejsc. Serce aglomeracji trójmiejskiej zapisało się grubą kreską w dziejach Polski. To tutaj 1 września 1939 roku bohatersko broniono budynku Poczty Polskiej, a do 7 września powstrzymywano oblężenie półwyspu Westerplatte. Oba miejsca stały się symbolem walki Polaków z agresją nazistowską.
Kilka dekad później również Gdańsk stal się areną sprzeciwu wobec komunistycznych władz. 14 sierpnia 1980 roku w Stoczni Gdańskiej rozpoczął się strajk, którego twarzą stał się Lech Wałęsa, późniejszy Prezydent III RP. Skromny robotnik, nie wpuszczony w dniu protestu do pracy, przeskoczył stoczniowy mur i dołączył do kolegów. Wkrótce NSZZ „Solidarność” liczyła już 10 mln członków. Chcąc być bliżej wspomnień o tamtych wydarzeniach, warto wybrać się do ważnego dla strajkujących Kościoła św. Brygidy i przed stoczniową Bramę nr 2 i zobaczyć Pomnik Poległych Stoczniowców.

Historyczne centrum…

Wycieczki po GdańskuZabytkowe atrakcje Gdańska to przede wszystkim zabudowa starówki, głównie ulicy Długiej i Długiego Targu. Najciekawsze wejście na starówkę prowadzi przez Bramę Wyżynną, tuż obok której w Katowni znajduje się dzisiaj Muzeum Bursztynu. Miłośnicy przepięknie zastygłej żywicy mogą zajrzeć również na równoległą do ulicy Długiej i Długiego Targu ulicę Świętojańską, na której mnóstwo straganików z bursztynami. Idąc dalej w stronę Motławy, miniemy Złotą Bramę, Dwór Bractwa św. Jerzego i Targ Węglowy, na którym w sierpniu odbywa się słynny Jarmark Dominikański. Przewodnicy po Gdańsku poprowadzą turystów dalej w stronę Długiego Targu, mijając Muzeum Wnętrz w Domu Uphagena, Ratusz i Fontannę Neptuna.

Fontanna, do której niegdyś przychodzili marynarze po zejściu na ląd, dziękując za szczęśliwy powrót do domu, jest symbolem miasta. Podobnie znanym elementem gdańskiego krajobrazu jest deptak nad Motławą, przy którym znajdziemy takie atrakcje Gdańska, jak Żuraw, zabytkowy statek „Sołdek”, Zieloną Bramę i Bramę Mariacką.

…i zwiedzanie Trójmiasta

Zwiedzanie GdańskaOddalając się od historycznego centrum, warto odwiedzić oliwskie zoo i Katedrę w Oliwie, a także latarnię morską w Gdańsku-Nowym Porcie. Wycieczki po Gdańsku można połączyć ze zwiedzaniem Sopotu i Gdyni. Głównymi atrakcjami Sopotu są śnieżnobiałe molo z pobliskim Grand Hotelem, deptak „Monciak” i znajdujący się przy nim Krzywy Domek oraz wyremontowana niedawno Opera Leśna, w której co roku odbywa się kilka festiwali muzycznych. W Gdyni natomiast turyści chętnie zaglądają do Akwarium Gdyńskiego i na plażę w Orłowie z urzekającym molo i przepięknym klifem. Miłośnicy statków nie mogą za to ominąć Molo Południowego, przy którym cumują okręt „Dar Pomorza” i ORP „Błyskawica”.