Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Wspólnie poznajmy Poznań!

Koziołki na ratuszowej wieży, imprezy targowe o międzynarodowym znaczeniu i rogale świętomarcińskie to symbole serca Wielkopolski. Tutaj tkwią korzenie państwa polskiego, o czym można przekonać się też w wielu innych miejscowościach regionu. Charakterystyczna gwara poznańska budzi u przyjezdnych minę zdziwienia połączoną z serdecznym szacunkiem dla tutejszej tradycji. Poznaj z nami Poznań!

Poznań i nieba rdzo odległe Gniezno są kolebka państwa polskiego. Będąc w stolicy Wielkopolski, warto wybrać się na wycieczkę samochodową, autokarową czy pociągiem, żeby poznać najdawniejsze dzieje naszej ojczyzny w Gnieźnieńskiej Katedrze czy Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Poznajemy Poznań

Zwiedzanie Poznania warto rozpocząć od Ostrowa Tumskiego, nazywanego również Wyspą Katedralną. Tutaj znajduje się Katedra, w której najprawdopodobniej pochowano pierwszych władców piastowskich, m.in. księcia Mieszka I i pierwszego króla Bolesława Chrobrego. Przewodnicy po Poznaniu przedstawią turystom wyniki badań archeologicznych prowadzonych na Ostrowie Tumskim przez ostatnie lata, który wskazują, że miejsce to być może było scenerią Chrztu Polski w 966 roku, a znajdująca się w świątyni kamienna misa chrzcielna – głównym elementem uroczystości.

Zwiedzanie PoznaniaWycieczki o Poznaniu często wędrują na Stary Rynek z pięknym Ratuszem i Pomnikiem Bamberki w centrum. Ratusz w samo południe przyciąga najmłodszych turystów i kilkuletnich poznaniaków, prezentując trykające się koziołki, które uciekły w znanej mieszkańcom Poznania legendzie wprost na ratuszową wieżę. Bamberka jest symbolem licznej migracji mieszkańców Bambergii do Poznania w XVIII wieku. W pobliżu Rynku znajdują się jeszcze inne atrakcje Poznania – Waga Miejska (dzisiaj narzeczeni składają sobie tutaj przysięgę małżeńską), barokowa Fara z przepięknym wnętrzem i słynnymi organami (latem w niedzielne południe świątynia zaprasza na koncerty organowe), pałace Górków i Działyńskich, Wzgórze Przemysła z zachowanymi pozostałościami murów miejskich, a także kościół Franciszkanów, w którego podziemiach prezentowana jest Makieta Dawnego Poznania.

Dzielnica Cesarska w odległości kilkunastominutowego spaceru od Starego Rynku to głównie strefa zabytkowych budynków uczelnianych, Teatru Wielkiego, Filharmonii, Placu Mickiewicza z „Poznańskimi Krzyżami” i pomnikiem wieszcza, a jej najważniejszym elementem jest liczący sobie nieco ponad 100 lat Zamek Cesarski wzniesiony dla cesarza Wilhelma II.

Sięgając pamięcią do XIX wieku

wycieczki po PoznaniuW sercu miasta swoje ślady pozostawili mieszkańcy Poznania, którzy żyli tu przed 2 stuleciami. Pod zaborami Polacy z własnej inicjatywy zbudowali Teatr Polski funkcjonujący do dziś, z tamtego okresu pochodzą również Plac Wolności, pobliska Biblioteka Raczyńskich czy park Cytadela powstały na gruzach XIX-wiecznej twierdzy pruskiej. W minionym stuleciu wybudowano za to liczne secesyjne kamieniczki na Wildzie, Łazarzu i Jeżycach, z których najbardziej znany czytelniczkom powieści Małgorzaty Musierowicz jest budynek przy Roosevelta 5.