Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Zaproszenie na pierniki do Mikołaja Kopernika

zwiedzanie ToruniaKażdy miłośnik pierników, astronomii i średniowiecznej architektury powinien odwiedzić Toruń. Miasto, nad którym unosi się zapach tradycyjnych, korzenno-miodowych wypieków, a brukowanymi uliczkami starówki przechadza się duch Mikołaja Kopernika. Zachęcamy do obejrzenia nieboskłonu w toruńskim Planetarium i przechadzki nadwiślańskim Bulwarem Filadelfijskim. Już dziś zarezerwuj wycieczkę!

Zwiedzanie Torunia warto rozpocząć od średniowiecznego centrum, w którym zobaczymy liczne świadectwa wielowiekowej historii miasta. Przewodnicy po Toruniu pokażą nam między innymi Bramę Starotoruńską i pobliską Krzywą Wieżę. Swoją drogą, ciekawe, kto z Państwa utrzyma równowagę, opierając się o jej daleko odbiegające od pionu mury?
Wycieczki po Toruniu nie mogą również ominąć takich miejsc, jak XIII-wieczna Katedra Świętych Janów, ruiny zamku krzyżackiego, Dom Kopernika, Ratusz, Basztę Żuraw czy Kamienicę „Pod Gwiazdą”.

Średniowieczny Zespół Miejski, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, można oglądać z punktu widokowego na przeciwległym brzegu Wisły, na wyspie Kępa Bazarowa. Szczególnie malowniczy widok roztacza się stąd w po zmierzchu, w ciepłą i bezchmurną noc.

Wszechobecny zapach pierników

wycieczki po ToruniuTradycja pieczenia miodowo-korzennych ciast i ciastek sięga w Toruniu XIII wieku. Wówczas wypieki takie stały się popularne również w innych częściach Europy, a ich wspaniały smak ludzie żyjący współcześnie zawdzięczali sprowadzaniu przypraw korzennych z Azji. W mieście nie brakowało ani miodu, ani dobrej jakości mąki przywożonej z urodzajnej ziemi chełmińskiej. Wystarczyło dodać aromatyczne przyprawy poprawiające trawienie i złocisty miód dodający ciastu trwałości, a powstał wypiek, który jest dziś symbolem miasta szczególnie uwielbianym przez najmłodszych. Najsłynniejszy sklep z piernikami znajduje się na Rynku Staromiejskim.

Najsłynniejszy mieszczanin

Atrakcje Torunia to nie tylko łakocie i średniowieczna zabudowa. To prawdziwy zaszczyt poruszać się po ścieżkach człowieka, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Zwiedzanie Torunia często obejmuje więc Dom Kopernika i Planetarium. Pierwszy budynek, prawdopodobne miejsce narodzin słynnego astronoma, to dzisiaj muzeum, w którego wnętrzach prezentowana jest stała wystawa „Mikołaj Kopernik. Życie i dzieło”. Przewodnicy po Toruniu, którzy zaprowadzą swoją grupę do Domu Kopernika, zaprezentują również rekonstrukcję gabinetu uczonego i makietę średniowiecznego Torunia. Planetarium otwiera swe podwoje już dla czterolatków. Najmłodsi mogą wysłuchać seansu z przystępnymi dla tej grupy wiekowej bajkami o kosmosie. Nastolatki z kolei chętnie spędzą czas w interaktywnym Orbitarium, w którym obejrzą sondy kosmiczne i zapoznają się z takimi zjawiskami zachodzącymi we wszechświecie, jak atmosfera na innych planetach czy zagadnienie czasu w kosmosie. Zapewniamy, że wizyta w planetarium wywrze spore wrażenie również na dorosłych zafascynowanych astronomią.