Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Mosty, krasnale i pergole? Kierunek – Wrocław

WrocławZastanawiasz się, gdzie spędzić weekend tylko we dwoje? Chciałbyś sprawić dziecku wielką frajdę, szukając bajkowych postaci po całym mieście? Kłódki zakochanych i krasnale znajdziesz tylko tu – we Wrocławiu.
Stolica Dolnego Śląska nie bez powodu wygrała starania o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016. To wielowiekowe miasto stanęło w konkury z innymi prężnymi ośrodkami nauki, przemysłu i kultury, takimi jak Poznań czy Warszawa, ale decyzja jury nie pozostawiła złudzeń – Wrocław jest najlepszą kulturalną wizytówką Polski.

Wenecja Północy

Miano Europejskiej Stolicy Kultury jest dla miasta najlepszą z możliwych reklam, dzięki której zwiedzanie Wrocławia to teraz obowiązek każdego obieżyświata. Miejsca warte obejrzenia i atrakcje Wrocławia można by wyliczać bez końca. Przechadzka pięknie odremontowaną starówką to prawdziwa przyjemność, choć pełen klimat Wenecji Północy poczujemy dopiero, gdy wybierzemy się na spacer licznymi mostami i kładkami przewieszonymi nad Odrą i jej dorzeczami. Przed wojną było ich około 300, dzisiejsze rachunki podają różne liczby mieszczące się zawsze w granicach od 120 do 230.

wycieczki po wrocławiuWycieczki po Wrocławiu nie mogą ominąć kilku najważniejszych miejsc w historii dolnośląskiej stolicy – Panoramy Racławickiej, najstarszego w Polsce ogrodu zoologicznego, wyjątkowej urody Hotelu Monopol czy Hali Stulecia z otaczającymi ją pergolami i starówki, które wpisane zostały przez Prezydenta RP na listę Pomników Historii. Przewodnicy po Wrocławiu zaproponują turystom szczególnie zainteresowanym techniką obejrzenie XIX-wiecznego Dworca Głównego PKP i budowli hydrotechnicznych Wrocławskiego Węzła Wodnego, a także przejażdżkę zabytkowym tramwajem lub autobusem.

Miasto skrzatów…

Krasnale odlane z brązu to te atrakcje Wrocławia, których poszukiwanie wymaluje uśmiech na twarzy nawet największego ponuraka. Choć pojawianie się wesołych figurek to dość młoda tradycja, to już przypadła do gustu nie tylko turystom, ale przede wszystkim samym wrocławianom. Historia skrzatów sięga 2001 roku, a impulsem do pojawiania się kolejnych figurek było postawienie pomnika w kształcie krasnoluda, który upamiętnia działania grupy happeningowej Pomarańczowa Alternatywa podejmowane we Wrocławiu w latach 80. minionego stulecia. Nikt dokładnie nie wie, jak liczna jest grupa krasnali, bo niektóre z nich są dewastowane przez wandali i wciąż pojawiają się nowe. Na stronie internetowej www.krasnale.pl możemy zlokalizować figurki i zobaczyć te najciekawsze. Pamiętajmy jednak, że nic nie sprawi dzieciom takiej frajdy, jak samodzielna wyprawa w poszukiwaniu bajkowych postaci.

…i most zakochanych

zwiedzanie WwrocławiaSpojrzenie na Wrocław z Mostu Tumskiego da nam obraz romantycznego miasta zakochanych, którzy wieczność łączącego ich uczucia pieczętują, zamykając na nim swoje kłódki. Tutaj wieczorem warto zakończyć pierwszy dzień wędrówki po sercu Dolnego Śląska, żeby zebrać siły na zwiedzanie Wrocławia w kolejnych dniach.