Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

bazy-posowieckie-4„Stolica” wojsk radzieckich w Polsce to Legnica. była największym skupiskiem wojsk sowieckich, a także siedzibą dowództwa związku operacyjnego Armii Radzieckiej, tzw. Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej.

poznaj oferty

bazy-posowieckie-5Brzeg to miasto położone w województwie opolskim. Liczy ponad 40 tysięcy mieszkańców. Radziecki garnizon w Brzegu liczył około 10 tysięcy osób, a w samym mieście żołnierskie rodziny mieszkały w kilku punktach.

poznaj oferty

cmentarz-żołnierzy-sowieckich-wrocławWe Wrocławiu garnizony wojsk radzieckich znajdowały się w kilku miejscach w mieście. Wrocławski garnizon w 1993 roku. W stolicy Dolnego Śląska nie stacjonowały jednostki pierwszego rzutu, ale były one…

poznaj oferty

bazy-posowieckie-7Trzebień to miejscowość w województwie dolnośląskim, w gminie Bolesławiec. Lokalizacja radzieckich obiektów w miejscowości była związana z obsługą pobliskiego poligonu lotniczego Przemków – Trzebień.

poznaj oferty

bazy-posowieckie-6Świętoszów pozostawał przez prawie pół wieku w rękach armii sowieckiej i był wraz z zapleczem poligonowym jednym z największych garnizonów zajmowanych przez wojska radzieckie. Było to miejsce tajne i niedostępne dla Polaków.

poznaj oferty