Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

„Perła Podhala” i “Zimowa Stolica Polski”

zwiedzanie ZakopanegoZakopane to miejsce dla miłośników gór, przyrody, pieszych wędrówek, zimowych sportów i wszelkich form aktywnego wypoczynku. Wszystko to w otoczeniu szczytów Tatr i miejsc wyjątkowo atrakcyjnych dla turystycznego zwiedzania.
Zakopane powstało stosunkowo późno, ale uzyskało bardzo szybko swój niepowtarzalny styl za sprawą oryginalnej architektury. Na jej rozwój bez wątpienia miał wpływ fakt, że Zakopane stało się popularnym miejscem odpoczynku ludzi kultury i sztuki.
Najbardziej atrakcyjne wycieczki po Zakopanem to szlaki pod opieką zakopiańskich i tatrzańskich przewodników. Bez wątpienia należy zacząć od spaceru po Krupówkach, znanym deptaku, najstarszej ulicy – Kościeliskiej, odwiedzając miejscowe zabytki: cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Stary Kościół, zabytkową Willę Koliba i kaplicę na Jaszczurówce.

Dodatkowe atrakcje da Wam spacer do Kuźnic, gdzie można podziwiać odrestaurowane zabudowania dworsko-parkowe pochodzące z XIX wieku. Przy tej okazji warto zdobyć szczyt Antałówki, bądź Gubałówki,z których rozpościera się panorama na Zakopane i Tatry od Hawrania po Osobistą.

Zakopane to również również liczne muzea: Muzeum Tatrzańskie im. dra T. Chałubińskiego, z bogatą kolekcją skał i minerałów, dzieł sztuki, flory i fauny a także etnografii, Muzeum S. Witkiewicza, Galeria Władysława Hasiora

Pamiętajcie, że piesze wycieczki to najlepszy sposób na poznanie Zakopanego.

wycieczki po ZakopanemZakopane to także Tatry. A Tatry to miejsce dla miłośników górskich wędrówek. Czekaja na nich dziesiątki szlaków, od najłatwiejszych do skrajnie trudnych. Doświadczeni, tatrzańscy przewodnicy zapewnią Państwu pełne bezpieczeństwo i profesjonalna opiekę podczas tych wycieczek. Dla początkującym polecamy wycieczki do dolinek reglowych, Morskiego Oka i na Halę Gąsienicową. Znad Morskiego Oka możecie wejść na najwyższy szczyt Polski, liczące 2499 m n.p.m. Rysy. Możecie Państwo podziwiać piękno Tatr wjeżdżając kolejką na Kasprowy Wierch lub dorożkami do Morskiego Oka, na Polanę Pisaną lub Chochołowską.

Nie zapominajmy, że Zakopane to „Zimowa Stolica Polski”. Idealne miejsce do uprawiania wszelkich sportów zimowych, chociaż dla miłośników wypoczynku aktywnego również w lecie czekają atrakcyjne miejsca w rodzaju wielu tras rowerowych.

Nie zawiedziecie się na bogatej ofercie gastronomicznej opartej na kuchni regionalnej i dużej bazie noclegowej.