Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Kajaki kujawsko pomorskieSą takie rzeki na Kujawach i Pomorzu, gdzie każdy kajakarz znajdzie cos dla siebie. Brda i Wda to jedne z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce, a nawet w Europie. Kto raz tu przyjedzie, zawsze będzie wracał. Przystankami na kajakowch szlakach są średniowieczne ruiny zamków krzyżackich i mury warownych miast.

Rzeka Brda jest najważniejszą obok Wdy arterią wodną Borów Tucholskich. Charakterystyczną cechą Brdy jest jej niezwykle urozmaicony bieg, przecinający kilka krain geograficznych. Niezliczone meandry, malowniczo usytuowane jeziora oraz dzika, sprawiająca wrażenie pierwotnej, przyroda od wielu lat przyciągają miłośników aktywnego wypoczynku.

Wda to siostrzana rzeka Brdy, zwana też Czarną Wodą, powodu ciemnego koloru wód. Wda bezdyskusyjnie zasługuje na miano drugiego pod względem atrakcyjności szlaku kajakowego w regionie, choć w części płynie przez województwo pomorskie. Uznawana jest też za jedną z najpiękniejszych rzek polskich.

Długość Wisły na terenie Kujawsko – Pomorskiego wynosi ponad 200 km. Wisła zachowała sporo ze swego naturalnego charakteru i jest jej atut, szczególnie dla kajakarzy. Szczególnie piękne fragmenty kujawsko – pomorskiej Wisły przepływają przez skraj Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego oraz przez Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. Ze względu na szybki nurt, szerokość koryta rzeki, niebezpieczne ostrogi i piaszczyste łachy, na Wisłę nie powinni się wybierać niedoświadczeni kajakarze. Polecamy takie wycieczki w towarzystwie wykwalifikowanych przewodników.
Kręta, dzika, miejscami spokojna, innym razem bystra to Drwęca. Z kajakarskiego punktu widzenia zaliczana jest do szlaków łatwych. O atrakcyjności szlaku kajakowego Drwęcy świadczą dawne zamki i warowne miasta krzyżackie. Po Brdzie i Wdzie Drwęca uważana jest za trzeci pod względem atrakcyjności szlak kajakowy regionu kujawsko – pomorskiego.

Niebywałą atrakcja jest spływ Gardęgą. Takiej rzeki nie ma nigdzie w Polsce północnej. Jest najszybsza i przypomina Dunajec, górską rzekę, za sprawą głębokiego jaru o dużym nachyleniu. Rzeka Gardęga to ekstremalny spływ kajakiem na odcinku dziewięciu kilometrów. Wcześniej wije się przez łąki, przepływa przez jeziora. Gardęga nie nadaje się do spływów rodzinnych! Na Gardęgę należy przyjechać z kajakiem górskim i z doświadczeniem zdobytym na nieco łatwiejszych rzekach.

Dla poczatkujących kajakarzy polecamy Wielki Kanał Brdy i Mały Kanał Brdy. Leniwy prąd, niewielka głębokość, długie proste odcinki i brak przeszkód sprawiają, że kanał jest idealny dla kajakarzy z małym doświadczeniem, ale szlak jest bardzo malowniczy. Urozmaicają go niespotykane w innych częściach Polski ciekawostki hydrotechniczne. Głębsze odcinki spotyka się tylko w kilku miejscach, gdzie szlak „przemyka” pośród niewielkich rozlewisk.

Pomożemy Wam, jeżeli nie jesteście pewni czy na danym szlaku sprostacie wymaganiom. Doradzimy gdzie najlepiej rozpocząć i zakończyć spływ. Wybierzemy rejony Polski odpowiadające waszym zainteresowaniom turystycznym. Pomożemy także ustalić dzienne odcinki do przepłynięcia, tak, aby cała grupa w zależności od wieku i doświadczenia zapamiętała spływ jako wspaniałą zabawę. Na życzenie do spływu może dołączyć przewodnik, który zadba o Wasze bezpieczeństwo lub instruktor, który w trakcie spływu przeszkoli Was z zasad pływania i pokonywania przeszkód wodnych.