Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

KAJAKI I TRATWY WROCŁAW

Kajaki dolnośląskieWrocław nie na darmo nazywany jest miastem stu mostów czy Wenecją Północy. Pięć rzek przepływających przez Wrocław, kilkanaście wysp rozsianych po Odrze oraz jeden z największych i najbardziej złożonych węzłów wodnych – to wszystko sprawia, że miłośnicy kajakarstwa znajdą we Wrocławiu niezwykle atrakcyjną formę zwiedzania miasta. Ten inny sposób zwiedzania ukaże Wam niewidoczne na co dzień atrakcje i obejrzenie z innej strony mostu Piaskowego, Ostrowa Tumskiego i wyspy Tamka oraz mostu Uniwersyteckiego. Poznacie od strony Odry Wyspę Słodową, mosty Pokoju i Grunwaldzki, ujście Oławy i Muzeum Narodowe. Dopłyniecie różnymi drogami wodnymi do centrum miasta. My pomożemy Wam w wyborze trasy według Waszego życzenia, a na Wasze życzenie zapewnimy wykwalifikowanego przewodnika.
Wrocław jest także świetnym miejscem wypadowym do jedno lub kilkudniowych wypadów na kajakowe wycieczki po dolnośląskich rzekach.
Miłośnikom kajakarstwa warto polecić główne rzeki regionu: Kwisę, Bóbr i Nysę Łużycką, które posiadają duży potencjał do organizacji spływów kajakowych. Można na nich pływać przez cały sezon od kwietnia do października.

Polecamy spływy kajakowe Kwisą lub Szprotawą, które dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń. Trasy są przygotowane dla osób o różnym poziomie umiejętności, a na wodnych szlakach towarzyszyć Wam będą ptactwo i dzika. Ciekawym miejscem podczas spływu kajakowego rzeką Kwisą jest Diabelski Wodospad – miejsce dla najbardziej wymagajacych kajakarzy ze względu na silny nurt i dużo skał.

Dla wytrawnych kajakarzy polecamy spływ Bobrem. Nurt rzeki jest szybki, co przy wysokim stanie wymaga od śmiałków płynących Bobrem dużej ostrożności.

Godna polecenia jest także Szprotawa, która ze względu na swoje usytuowanie na wyspach spiętych ze sobą mostami, przypomina Wenecję. Domy sięgają dna rzeki, mostki i mosty nawiązują do zabudowań we Włoszech.

Obfitujący w atrakcje przyrodnicze jest Szlak Baryczy. Zaczyna się w Odolanowie i liczy 120 km, ale jest to szlak łatwy. Rzeka przepływa przez malowniczy krajobraz doliny barycko-głogowskiej z pięknymi lasami łęgowymi i licznym ptactwem, zamieszkującym stawy. Spływ Baryczą jest atrakcyjny, ze względu na niskie brzegi, ułatwiające obserwację krajobrazu. Atrakcją szlaku są Stawy Milickie, które mają status rezerwatu.
Niezwykle atrakcyjnym szlakiem kajakowym jest szlak na rzece Nysa Łużycka. Ta malownicza rzeka kiedyś dzieliła, a dziś łączy Polskę, Czechy i Niemcy. Oferuje turystom różnorodność, urokliwe krajobrazy, rezerwat przyrody, cenne zabytki oraz potężne obiekty industrialne. Wszystko to możecie zobaczyć w trakcie kajakowej. Podczas której odwiedzicie trzy kraje.

Dla miłośników większych dawek adrenaliny proponujemy Wam możliwość popłynięcia bardzo bezpiecznymi raftingowymi pontonami jedną z najbardziej dzikich polskich rzek jaką jest rzeka Bóbr. Spływy te są fantastyczną możliwością spędzenia aktywnie wolnego czasu w ścisłym kontakcie z naturą. Poznacie co znaczy radość, przygoda, spotkanie z przyrodą, a wrażenia będą niezapomniane.