Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

LUBLIN kajaki i tratwy

Zapraszamy miłośników turystyki aktywnej w region lubelski, oferując turystom wiele szlaków kajakowych. Dynamicznie rozwijającą się dyscypliną w turystyce aktywnej regionu lubelskiego jest właśnie kajakarstwo. Spływy kajakowe to od lat bardzo popularna i ciekawa forma aktywnego wypoczynku. Płynąc kajakiem możecie odkryć świat z perspektywy natury. Otaczająca Was dzika przyroda, cisza i spokój pozwolą na pełen relaks i odpoczynek, apokonane kilometry będą źródłem niespotykanych wrażeń i ogromnej satysfakcji! Do najczęściej odwiedzanych należą szlaki w przepięknych krajobrazowo dolinach Wisły i Bugu. Zapraszamy na spływy po Wieprzu, Tanwi, Krznie, Włodawce, Uherce, Chodelce i Kurówce.

Wartka Bystrzyca, szeroka i spokojna Wisła, schowana w Lasach Janowskich Bukowa czy płynąca przez Polesie Włodawka to doskonałe trasy na jedno i kilkudniowe spływy kajakowe. To także okazja do poznania najciekawszych zakątków regionu.
Wieprz to trzecia co do wielkości rzeka Lubelszczyzny. To typowa rzeka nizinna o urozmaiconym biegu, ma charakter naturalny – koryto silnie meandruje często zmieniając bieg. Zalesienie brzegów stosunkowo niskie, z wyjątkiem górnego biegu. Dolina Wieprza objęta została ochroną przyrodniczą jako Nadwieprzański Park Krajobrazowy. Rzeka płynąca wśród łąk i lasów tworzy malownicze zakola i starorzecza, którym towarzyszą torfowiska niskie i przejściowe. Spływy kajakowe i canoe organizowane są na trasach liczących od kilku do kilkudziesięciu kilometrów. Łęczyński przełom Wieprza zaliczany jest do najpiękniejszych krajobrazowo obszarów Lubelszczyzny.

Bystrzyca to natomiast szlak dość trudny.

Doskonałym miejscem na uprawianie kajakarstwa jest rzeka Tyśmienica. Płynie stosunkowo płaską, poleską równiną na północ. Dolina rzeki ma zmienną szerokość, dawniej bagnista i zalewana, potem na dużym obszarze pocięta została rowami melioracyjnymi.
Proponujemy również spływy kajakowe po jednym z najpiękniejszych rejonów Polski jakim niewątpliwie jest Roztoczański Park Narodowy. Tylko tutaj możesz podziwiać przepiękny krajobraz malowniczych zakątków lubelszczyzny.

Wody Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego stanowią obszar wyjątkowo atrakcyjny zarówno dla turystów, jak i przyrodników. Jednym ze sposobów na ich zwiedzenie jest pokonanie szlaku kajakowego rzeką Bug. Polecamy spływy na całym granicznym odcinku rzeki jak i również na mniejszych rzekach, dopływach Bugu, Włodawce i Uherce. Bug to rzeka o naturalnym charakterze, stosunkowo wartkim nurcie, niekiedy bardzo kapryśna. Charakteryzują ją liczne zakola, meandry, mielizny i urocze wysepki porośnięte zaroślami wierzbowymi. Rzeka tworzy krętą dolinę o stosunkowo wąskim dnie i nachylonych, wysokich zboczach z licznymi tarasami zalewowymi. Brzegi są w większości urwiste, o różnej wysokości, jednak z wieloma miejscami ułatwiającymi wyjście z kajaków lub kanoe. Miejsc dogodnych do odpoczynku jest bardzo dużo. Podczas aktywnego wypoczynku na kajaku warto poświęcić nieco czasu na poznanie najciekawszych zabytków regionu. Na trasie spływu znajduje się wiele ciekawych miasteczek i miejscowości takich jak urokliwy Mielnik i Drohiczyn – historyczna stolica Podlasia.