Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

kajaki i tratwy lubuskieMalownicze rzeki Pojezierza Lubuskiego zachęcają do przeżycia niecodziennej przygody. Wyprawa kajakiem jest doskonałym sposobem na odreagowanie codziennego stresu poprzez kontakt z dziewiczą przyrodą. Jest to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych lub indywidualnie. Ziemia Lubuska słynie z bogactw naturalnych w postaci licznych i czystych rzek, jezior i lasów. Trudno znaleźć lepszą zachętę i warunki do uprawiania turystyki, szczególnie kajakowej.

Ziemia Lubuska jest niezmiernie bogata w rzeki nadające się znakomicie do tworzenia szlaków wodnych. Są one zorganizowane na takich rzekach jak: Obra, Myśla, Brzeźnica, Postomia, Mięrzecka Struga, Lubsza, Drawa. Istnieje także kilka rzek niewielkich, na których odbycie się spływów uzależnione jest od poziomu wody w korycie. Należą do nich: Pliszka, Ilanka, Kaplica. Na terenie Ziemi Lubuskiej znajduje się także rzeka Bóbr, na której zorganizowana trasa jest szczególnie trudna. Występują na niej niebezpieczne wystające z wody kamienie. Bez wątpienia najsłynniejszym szlakiem spływowym w tym regionie jest Lubuski Szlak Wodny. Trasa tego ciekawego szlaku sprawia, że turysci otrzymają możliwość przeżycia niezapomnianej i długotrwałej przygody. Lubuski Szlak Wodny przebiega kilkoma rzekami przepływającymi przez teren Ziemi Lubuskiej.

Niezwyklą ofertę dla kajakarzy tworzy gęsta sieć atrakcyjnych szlaków wodnych wśród których polecić należy: Lubuski Szlak Wodny, spływ Notecią, spływ Wartą, spływ Obrą pływ Ilanką.

Polecamy szlak Obry i spływ Obrzycą. Dla doświadczonych kajakarzy prawdziwym wyzwaniem będzie Ołobok. Szlak bardzo trudny ze względu na wysokie groble będące pozostałością systemu umocnień Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Standardowy szlak rzeką Paklicą należy on do łatwych spływów, a dodatkową atrakcję stanowi z pewnością obcowanie z dziką przyrodą regionu. Do tego dochodzą atrakcje w postaci zobaczenia obiektów militarnych i hydrotechnicznych wchodzących w skład Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Dla doświadczonych kajakarzy polecamy spływ rzeka Pliszką, która należy do najbardziej malowniczych rzek Pojezierza Lubuskiego.