Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

KAJAKI I TRATWY KRAKÓW

kajaki i tratwy małopolskieCoraz częściej trasy kajakowe przebiegają przez miasta, pozwalając na spływy nie tylko przy okazji urlopu czy weekendu, ale też po pracy czy w jakiś jeden wolny dzień. Dzięki nim nie tylko można odpocząć od miejskiego zgiełku, obcując z przyrodą i uprawiając sport, ale także popatrzeć na atrakcje turystyczne miasta z zupełnie innej perspektywy. Jednym z miast, które sprzyjają kajakarzom, jest Kraków. Oferuje on kilka naprawdę atrakcyjnych pod względem krajobrazu i mijanych zabytków tras, a do najciekawszych należy trasa do Klasztoru Benedyktynów w Tyńcu. Amatorzy kajakarstwa mogą wypożyczyć sprzęt na indywidualne wycieczki lub udać się na zorganizowaną wycieczkę kajakową pod kierunkiem wykwalifikowanego przewodnika. Najpopularniejsza jest trasa z nurtem rzeki od Klasztoru Benedyktynów w Tyńcu, przez Stopień Wodny Kościuszko do Wawelu. Można także spływać spod Wawelu przez Kazimierz, Stare Podgórze i Nową Hutę do Niepołomic. Okolice Krakowa także zachęcają do pływania kajakami po atrakcyjnych, rzecznych akwenach. Proponujemy spływy rekreacyjne, rodzinne, grupowe i indywidualne. Polecamy rzeki południowej Polski. Pod wieloma względami nie ustępują innym rzekom i są idealne na weekendowy spływ. Należą do niech Raba, Wisła i mniejsza od nich Stradomka. Trasy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych kajakarzy. Także spływy kajakowe Dunajcem dostarczają niezapomnianych wrażeń. Czynny wypoczynek połączony z malowniczym krajobrazem i bliskością natury – to relaks i fantastyczne przeżycia. Dunajec jest jedną z piękniejszych i czystszych rzek Polski. Swoim urokiem oraz terenami poprzez które przepływa nie ma sobie równych. Poprad jest specyficzną rzeką, bo w niektórych miejscach płynie „pod gorę”. Średni przepływ wody przy ujściu to 23 m3/ sekundę. Charakteryzuje się gwałtownymi przyborami wód, a rozpiętość ich stanu w dolnym biegu dochodzi do 4 m. Polecamy także spływ kajakowy Popradem, który proponujemy rozpocząć w Muszynie, a zakończyć w Starym Sączu.

Innego rodzaju atrakcja turystyczna jest spływ tratwami Przełomem Dunajca. To emocjonujące przeżycie i jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce, mająca 160 lat tradycji. Najpiękniejsze widoki i zabytki Pienin podziwia się, płynąc przełomem Dunajca na oryginalnych tratwach kierowanych przez flisaków. Spływ tratwami rozpoczyna się z przystani w Kątach w Sromowcach Wyżnych. W ciągu spływu flisackie tratwy, prowadzone z niezwykłą wprawą przez miejscowych górali, do Szczawnicy lub do Krościenka.

Podobną atrakcją jest spływ doliną Popradu. Jest niezwykłą atrakcją turystyczną regionu. Podczas spływu wartkim nurtem Popradu można podziwiać przepiękne krajobrazy Beskidu Sądeckiego i zobaczyć, jak niegdyś podróżowali kupcy przewożący na tratwach swoje towary z Węgier. Trasę z Piwnicznej– Zdroju do Rytra pokonuje się w płaskiej łodzi sterowanej drewnianymi żerdziami przez dwóch flisaków.
Jeżeli nigdy nie spływałeś rzeką, a chciałbyś spróbować to pomożemy Ci zacząć Twoją przygodę z kajakiem