Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

kajaki i tratwy mazowieckieSpływy kajakowe to forma aktywnej turystyki, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Udział w spływie na jest relatywnie tani i nie wymaga wyjątkowej sprawności fizycznej ani doskonalonej latami techniki. To atrakcja dostępna w każdym wieku dla wszystkich miłośników pięknych szlaków kajakowych. Spływy stały się autentycznie dostępne dla wszystkich i stały się nierozłącznym elementem turystyki masowej.
Rawka to dzika i trudna do spływania kajakiem rzeka. Jest rzeką niełatwą ze względu na duże nagromadzenie przeszkód, szczególnie zwalonych drzew, pod które kajaki wciągane są przez wartki nurt. Płynie przez zdziczałe podmokłe łąki i pastwiska, trzciny, lasy, olsy i gęste zarośla. Brzegi Rawki są urozmaicone: czasem są płaskie, innym razem tworzą je piaszczyste kilkunastometrowe skarpy. Na całej długości Rawka stanowi rezerwat. W dużej części rzeka płynie przez teren Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Bardzo atrakcyjny jest spływ Bzurą. Bzura przyciąga wielu kajakarz. Na tych którzy tu przybędą, czeka sielska cisza pól i łąk wśród których rzeka meandruje, a także zabytkowe miasta na szlaku. Spływ Bzurą jest łatwy i praktykowany zazwyczaj od Sochaczewa, ewentualnie od Łowicza. Tu rzeka jest najszersza, a jej przebieg naturalny. Odcinkiem wcześniejszym, od Leśmierza do Łowicza pływa się rzadko, bo rzeka jest tu uregulowana wyglądając niekiedy jak kanał melioracyjny. Spłynięcie tym odcinkiem daje jednak niezwykłą możliwość przedostania się Kanałem Łęka-Dobrogosty, a następnie Kanałem Królewskim do rzeki Ner, a tym samym do systemu rzecznego Warty, a co za tym idzie do dorzecza Odry.
Polecamy także spływ Drzewiczka. Drzewiczka to najbardziej „kajakarski” z dopływów Pilicy. Rzeka o przejrzystej wodzie płynie przez liczne rozproszone kompleksy leśne. Świetnie nadaje się dla kajakarzy dopiero zaczynających swoją przygodę. Szlak Drzewiczki jest łatwy, malowniczy i nieco tylko uciążliwy, tam gdzie wierzby i olchy wybierają sobie nurt rzeki jako miejsce posadowienia. Ta łagodna i spokojna rzeka może jednak gwałtownie przybierać po nawalnych opadach, zmieniając się w nieujarzmiony żywioł.

Ciekawa propozycja to spływ Mienią. Ta położona niemalże w granicach Warszawy rzeczka to pomysł na weekend lub kilka godzin dla tych, którzy nie boją się trudów związanych z przeciąganiem kajaka między drzewami i obnoszeniem niewygodnych progów. Mienia płynie wśród pól i lasów charakterystycznych dla mazowieckiego krajobrazu, a zatem głównie sosnowych borów porastających śródlądowe wydmy. Na dolnych kilku kilometrach rzeka dopływa do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i staje się rezerwatem przyrody

Pomożemy Wam, jeżeli nie jesteście pewni czy na danym szlaku sprostacie wymaganiom. Doradzimy gdzie najlepiej rozpocząć i zakończyć spływ. Wybierzemy rejony Polski odpowiadające waszym zainteresowaniom turystycznym. Pomożemy także ustalić dzienne odcinki do przepłynięcia, tak, aby cała grupa w zależności od wieku i doświadczenia zapamiętała spływ jako wspaniałą zabawę. Na życzenie do spływu może dołączyć przewodnik, który zadba o Wasze bezpieczeństwo lub instruktor, który w trakcie spływu przeszkoli Was z zasad pływania i pokonywania przeszkód wodnych.