Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

kajaki i tratwy podlaskieSpływy kajakowe to fantastyczna przygoda, obcowanie z przyrodą, zabawa na świeżym powietrzu, biwaki i wieczory przy ognisku.

Tych, którzy byli już na spływie kajakowym nie trzeba przekonywać znowu wyruszą na szlak. Tych, którzy szukają pomysłu na niezapomniany i tani urlop, a jeszcze nie siedzieli w kajaku zapewniamy, że warto spróbować i zapraszamy na kajakowe spływy. To znakomity sposób na spędzenie jednodniowej wycieczki, kilku weekendowych dni lub całego urlopu. Spływy kajakowe to świetna zabawa dla każdego, niezależnie od wieku, a weekendowe spływy kajakowe to najlepszy sposób, aby zacząć swoją przygodę z kajakarstwem.

Czarna Hańcza to od lat jeden z najpopularniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Spływ najczęściej rozpoczyna się od jeziora Wigry, a kończy w miejscowości Rygol – tu możemy płynąć dalej Kanałem Augustowskim aż do Augustowa.

Spływ nie jest trudny, a jest bardzo ciekawy. Rzeka płynie powoli przez podmokłe łąki i rozlewiska, potem krajobraz staje się bardziej urozmaicony, a rzeka przyspiesza i zaczyna płynąć przez Puszczę Augustowską. Szlak przebiega przez las lub przez gęste trzciny. W Kanale Augustowskim największą atrakcją są śluzy. Po drodze znajdziecie sporo miejsc biwakowych.

Kajakowy szlak rzeką Rospudą jest wyjątkową atrakcja turystyczną. Rzeka ma urozmaicony charakter i płynie przez wyjątkowo piękny krajobrazowo teren. W górnym biegu jest wąska i przypomina wartką górską rzekę z kamienistym dnem. Bliżej Augustowa Rospuda płynie powoli przez bagienne tereny. Warto zatrzymać się w historycznej wsi Filipowie z zachowanym XVI-wiecznym układem przestrzennym oraz w Dowspudzie, gdzie znajdują się potężne ruiny pałacu Paców w zdziczałym parku. Spływ rozpoczyna się w miejscowości Supienie, a kończy w Augustowie. Rospuda jest rzeką łatwą, płytka i pozbawioną przeszkód.
Spływ Biebrzą spodoba się najbardziej miłośnikom przyrody, a także osobom lubiącym dziką przyrodę i ciszę. Biebrza płynie szeroką doliną, tworząc dzikie rozlewiska – to największy bagienny obszar Polski i ostoja wielu ptaków. Biebrza jest typową nizinną rzeką, z dużą liczbą odnóg i starorzeczy.

Można spływać kajakiem, ale coraz popularniejsze są spływy tratwami flisackimi. Nurt Biebrzy jest leniwy, płynie się powoli, a spływ jest na tyle łatwy, że można skupić się na podziwianiu przyrody. Po drodze warto zwiedzić twierdzę Osowiec, wybudowaną pod koniec XIX w. w celu obrony zachodnich granic Imperium Rosyjskiego.

Spływ tratwą po dzikiej Biebrzy to atrakcja na miarę europejską. Tratwa biebrzańska w niczym nie przypomina tratwy na Dunajcu. Posiada na swojej platformie sypialnię, jadalnię i taras widokowy, co pozwala na wypłynięcie w kilkudniowy rejs.
Pozwoli on turystom, chcącym obcować z dziewiczą przyrodą przebywanie o każdej porze dnia i nocy w Biebrzańskim Parku Narodowym. Czas na tratwie to nie tylko relaks, odpoczynek i podglądanie flory i fauny, ale również doskonały wypoczynek i przygoda dla osób indywidualnych i rodzin lub grup zorganizowanych.