Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

KAJAKI GDAŃSK

kajaki i tratwy pomorskiePodczas pobytu w Gdańsku warto skorzystać z niezwykle atrakcyjnej oferty. Zapraszamy na zwiedzanie Gdańska od strony wody! Najlepiej kajakiem. Wszyscy, którzy którzy szukają pomysłu na niezapomniany i tani urlop, a jeszcze nie siedzieli w kajaku zapewniamy, że warto spróbować i zapraszamy na kajakowe spływy. To znakomity sposób na spędzenie jednodniowej wycieczki, kilku weekendowych dni lub całego urlopu. Spływy kajakowe to świetna zabawa dla każdego, niezależnie od wieku, a weekendowe spływy kajakowe to najlepszy sposób, aby zacząć swoją przygodę z kajakarstwem. Wyprawa kajakowa w ścisłym centrum Gdańska to rejs rzeką Motławą. Wycieczka dla początkujących i zaawansowanych turystów to zupełnie inny widok na zabytki historyczne miasta. Opływając dookoła Wyspę Spichrzów odkryjecie tajniki historię potęgi miasta Gdańska. Ten spacer wodny, najlepiej pod opieką przewodnika ukaże w całej krasie Długie Pobrzeże ze wszystkimi „Bramami Wodnymi”, Wielkim Żurawiem, Mariną Gdańską, Bramą Stągiewną i M.S. Sołdkiem – największym eksponatem Muzeum Morskiego. Płynąc Motławą można zobaczyć Wyspę Ołowiankę, na której swoje siedziby mają Centralne Muzeum Morskie i Polska Filharmonia Bałtycka. Latem w amfiteatrze na Ołowiance odbywają się liczne koncerty, których można wysłuchać z pokładu łodzi czy kajaka. Niedaleko, na południe od Śródmieścia znajduje się park rekreacyjny nad Opływem Motławy – idealne miejsce zarówno na wycieczki kajakowe jak i spacery. Leżące wzdłuż Opływu bastiony miały niegdyś ogromne znaczenie obronne dla Gdańska. Polecamy także rejs kajakowy w górę Motławy do Grabiny Zameczek czy też Wisłą przez port do Westerplatte lub w kierunku Wyspy Sobieszewskiej. Czekaja Was niezwykłe atrakcje podczas przepływania przez wrota przeciwpowodziowe. Zamykają się samoczynnie, gdy podnosi się poziom wody w Zatoce Gdańskiej. Wrota takie znajdują się na Opływie Motławy – pod ulicą Elbląską oraz przy ul. Kamienna Grodza – znajdująca się tam śluza to unikatowy zabytek hydrotechniczny na skalę europejską.

Będąc w Gdańsku warto pamiętać, że całe Województwo Pomorskie to doskonałe miejsce do uprawiania turystyki kajakowej Na terenie województwa znajduje się ponad 2 300 km szlaków kajakowych na ponad 30 spławnych rzekach. Najbardziej atrakcyjne szlaki to Słupia, Radunia i Kółko Raduńskie, Wda, Brda, Szkarpawa czy Wierzyca. W okolicach Słupi interesującymi szlakami kajakowymi są rzeki Wieprza, Łupawa i Skotowa. Na Kaszubach świetnym miejscem dla turystyki kajakowej jest Kółko Raduńskie. Szlak należy do najatrakcyjniejszych tras kajakowych w Polsce. Posiada również dobrą bazę noclegową i gastronomiczną, a przy jeziorach zlokalizowane są liczne ośrodki wypoczynkowe, stanice wodne i przystanie. Doskonałe warunki do uprawiania turystyki kajakowej panują także w południowej części Kaszub w rejonie jez. Wdzydze. Przepływająca przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i dalej przez Bory Tucholskie rzeka Wda ( zwana także Czarną Wodą) należy do najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce. Najważniejszym i najpopularniejszym szlakiem na Pomorzu jest płynąca przez Bory Tucholskie Brda. Ze względu na wybitne walory przyrodnicze, mówi się że to najpiękniejszy szlak kajakowy w tej części Europy. Posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Szlak Wierzyca to szlak, który oprócz walorów przyrodniczych prezentuje również dziedzictwo kulturowe Kociewia. Na szlaku znajdują się liczne atrakcje historyczne: elektrownie wodne m.in. w Czarnocińskich Piecach, Klinczu, Owidzu, katedra w Pelplinie, ruina warowni krzyżackiej w Zamku Kiszewskim, kościół pocysterski w Pogódkach, zamek krzyżacki w Gniewie oraz zabytki Skarszew i Starogardu Gdańskiego. Sieć kajakowych dróg wodnych stanowią także rzeki Pętli Żurawskiej takie jak Szkarpawa, Wisła Królewiecka, Tuga czy Nogat.