Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Rzeka Nida jest jedną z najcieplejszych polskich rzek, co czyni spływy kajakowe Nidą szczególnie atrakcyjnymi. Nida jest rzeką typowo nizinną, toczącą swe wody raczej leniwie, płynąc wśród wzgórz, lasów, łąk i pól. Wiosną bywa kapryśna i lubi opuszczać swe koryto.

Rzeka miejscami płynie kilkoma korytami, tworzy zatoczki, bagienka, starorzecza. Przepływa przez tereny niezwykle cenne przyrodniczo. Dla ich ochrony powołano między innymi dwa parki krajobrazowe oraz wiele rezerwatów przyrody. Obszary najcenniejsze objęto ochroną w ramach Europejskiej Sieci Natura 2000. Ponidzie znane jest też z licznych zabytków kultury materialnej, interesujących obiektów architektonicznych i archeologicznych oraz ciekawej historii. Szlak kajakowy Nidy jest łatwy, nieuciążliwy i bardzo malowniczy. Na całej trasie spływu kajakowego nie ma wielu utrudnień. Za początek szlaku kajakowego przyjęło się uważać Białą Nidę. Spływy kajakowe można rozpocząć w Morawicy na Czarnej Nidzie lub Mniszku na Białej Nidzie.

Turystów zainteresowanych inną formą spływów zapraszamy na tratwy. Zapraszamy na niezwykła przygodę turystyczną. Dla każdego, kto chce zaszyć się na kilka dni w głuszy i ciszy bez dostępu do cywilizacji. Spływ tratwą to relaks, odpoczynek oraz podglądanie flory i fauny, a także wspaniała zabawa i przygoda dla każdego. Tratwa stanowi niekonwencjonalny i oryginalny środek transportu i znakomicie sprzyja obserwacji otaczającej przyrody. Jest jednocześnie miejscem do spania, przygotowania posiłków, znakomitym punktem obserwacyjnym, pomostem do wędkowania i kąpieli. Spływ tratwą, to niebanalny sposób na spędzenie wolnego czasu i gwarancja przeżycia niezapomnianej przygody w dolinach rzek, wśród jezior i bagien. Jest to specyficzna szkoła życia, ucząca samodzielności i radzenia sobie w różnych sytuacjach.
Podczas podróży tratwą można skupić się na obcowaniu z dziką przyrodą, i podziwiać krajobrazy.

Jeżeli zdecydujecie się na taką formę wypoczynku my wybierzemy dla Was odpowiednie i najbardziej atrakcyjne miejsca i trasy w Polsce, zarówno na spływy jednodniowe, jak i wielodniowe. Na Wasze życzenie zapewnimy profesjonalnych przewodników, którzy opowiedzą Wam o przyrodzie regionu po którym trwać będzie wycieczka.

Spływ tratwą to nietuzinkowa atrakcja i wielkie, kultowe przeżycie, którego nie zapomina się nigdy. Rejs po prawdziwym i nieudawanym świecie, w którym sens nadaje przyroda.

Podczas Waszych turystycznych pobytów w różnych rejonach Polski możecie skorzystać z tych niezwykłych atrakcji. Zarówno w formie jednodniowej wycieczki lub kilkudniowych spływów.