Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

OLSZTYN KAJAKI I TRATWY

warmińsko mazurskiePołożenie Olsztyna zachęca do odbycia atrakcyjnych wycieczek po okolicznych szlakach kajakowych. Bogata w rzeki i jeziora okolica jest istnym rajem dla miłośników tego typu wycieczek. . Dzięki urokom niezwykłej przyrody możemy odpocząć od miejskiego zgiełku. Warmia I Mazury oferują szlaki kajakowe dla każdego. Dla zaawansowanych i początkujących, szlaki jedno i wielodniowe, indywidualne i grupowe. Szczególnie polecamy wycieczki pod kierunkiem wykwalifikowanych przewodników.

Szlak kajakowy rzeki Krutynia zaliczany jest do najpiękniejszych szlaków kajakowych nie tylko w Polsce ale i w Europie. Szlak rzeki Krutynia stanowi jeden z ciekawszych i bardziej urozmaiconych szlaków kajakowych w Polsce. Rzeka przecina Puszczę Piską, a płytki i wartki strumień staje się z czasem nizinną urokliwą rzeczką, wijącą się wśród zarośli pełnych ptaków wodnych. Na kilkunastu malowniczych jeziorach można podziwiać i obserwować niezliczone gatunki ptaków. Na pokonanie całego 116-kilometrowego szlaku Krutyni potrzeba około 9 dni. Do dyspozycji turystów są stanice wodne, ośrodki wypoczynkowe, gospodarstwa agroturystyczne i pensjonaty. Najpopularniejszy i najbardziej atrakcyjny jest odcinek szlaku wiodący Krutynią z Jeziora Krutyńskiego do Ukty. Jego długość wynosi 15 kilometrów i przebiega przez Puszczę Piską, a od Jez. Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy. Z Krutyni można wpłynąć na jezioro Duś, gdzie tuż obok znajduje się dawna cerkiew i cmentarz staroobrzędowców. Cały szlak Krutyni liczy ponad 90 kilometrów; zaczyna się w Sorkwitach koło Mrągowa i wiedzie przez jeziora: Lampackie, Lampasz, Dłużec, Białe, Gant, Zyzdrój Wielki, Zyzdrój Mały, Zdróżno, Uplik, Mokre, Krutyńskie, następnie prowadzi rzeką Krutynią po drodze przecinając jeziora Gardeńskie i Malinówko i kończy się przy ujściu rzeki do jeziora Bełdany.

Inny atrakcyjny szlak kajakowy to szlak rzeki Pisy, który liczy sobie około 90 km długości. Szlak o charakterze nizinnym przenosi nas w klimat nieuregulowanej, spokojnej rzeki, płynącej początkowo w otoczeniu lasów Puszczy Piskiej, a następnie wśród łąk i piaszczystych równin Kurpiowszczyzny. Szlak kajakowy Pisy rozpoczyna się na jeziorze Roś i kończy w Nowogrodzie, gdzie Pisa wpada do Narwi, łącząc tym samym szlaki Wielkich Jezior z Wisłą

Polecamy także szlak kajakowy rzeki Sapina, która jest idealnym szlakiem kajakowym na weekendowe wypady. Całość szlaku Sapiny liczy sobie ok. 40km. Szlak prowadzi w połowie pięknymi, zalesionymi rzekami i w połowie jeziorami. Szlak Sapina, to szlak łatwy, którego główną uciążliwością mogą być wysokie fale na jeziorze Mamry lub Święcajty.

Bardzo popularny szlak kajakowy rzeki Łyny bierze początek w rejonie wsi Łyna, a kończy bieg w Pregole. Jest to trasa bardzo urozmaicona – od spokojnej i łagodnej rzeki nizinnej, po wartką, prawie górską, płynącą po kamieniach w głębokich jarach. Łyna to rzeka, która pokazuje porywczy i dziki charakter, szczególnie pomiędzy jeziorem Ustrych a wsią Ruś. Płynąc tym szlakiem, możemy zwiedzić po drodze Olsztyn, Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce i Sępopol.

Niezwykle atrakcyjnym szlakiem kajakowym jest 34 -kilometrowy szlak im. Michała Kajki. Na tym szlaku w Ogródku, rodzinnej miejscowości poety, znajduje się jego muzeum. Trasa szlaku łączy jezioro Śniardwy, Tyrkło, rzekę Orzyszę, kanał Orzyski, jezioro Orzysz, kanał Rostki, jezioro Rostki, kanał Ogródek oraz jeziora Ogródek, Lipińskie i Zdedy.