Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

kajaki i tratwy zachodniopomorskieSpływy kajakowe to fantastyczna przygoda, obcowanie z przyrodą, zabawa na świeżym powietrzu, biwaki i wieczory przy ognisku.

Tych, którzy byli już na spływie kajakowym nie trzeba przekonywać znowu wyruszą na szlak. Tych, którzy szukają pomysłu na niezapomniany i tani urlop, a jeszcze nie siedzieli w kajaku zapewniamy, że warto spróbować i zapraszamy na kajakowe spływy. To znakomity sposób na spędzenie jednodniowej wycieczki, kilku weekendowych dni lub całego urlopu. Spływy kajakowe to świetna zabawa dla każdego, niezależnie od wieku, a weekendowe spływy kajakowe to najlepszy sposób, aby zacząć swoją przygodę z kajakarstwem.

Proponowane rzeki znakomite do uprawiana spływów kajakowych znajdują się na pojezierzu drawskim, pojezierzu Szczecineckim, w dolinie Gwdy, na równinie Wałeckiej i pojezierzu Krajeńskim. Rejon proponowanych szlaków kajakowych wytyczają miasta Czaplinek, Borne Sulinowo, Szczecinek, Złotów, Piła i Wałcz.

Spływ Dobrzycą to 60km szlak trwający 3-4 dni. Szlak jest oznakowany i zagospodarowany pomimo to rzeka jest dzika i naturalna.
Inny szlak to szlak kajakowy Piława, który jest unikatowym w Polsce. Przebiega wśród niewielkich malowniczych jezior oraz bogate przyrodniczo tereny, głównie lasy. Spływ Piławą to nie tylko dzika przyroda ale również zabytkowa architektura mostów drogowych i kolejowych – koniec dziewiętnastego i początek dwudziestego wieku, oraz widoczne ślady militaryzmu niemieckiego i sowieckiego. Piława wybitnie nadaje się na urlop rodzinny w kajaku.

Warto udać się na spływ Rurzycą. Jeziora Rurzycy podobne są do krajobrazu skandynawskich jezior rynnowych.
Dla pasjonatów aktywnego wypoczynku i miłośników dzikiej przyrody polecamy spływ Płytnicą. Górny odcinek płynie przez teren byłego poligonu niemieckiego, a następnie sowieckiego, w rejonie dobrze zachowane są bunkry wału pomorskiego. Zobaczycie tu zwałki i tamy bobrowe. Dolny odcinek rzeki nazywany jest przez kajakarzy królowa okolicznych rzek.

Za jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce uważana jest Drawa. Płynie przez dwie krainy geograficzne: Pojezierze Drawskie, gdzie przepływa przez liczne jeziora i Równinę Drawską wijąc się wśród pomorskich lasów.

W granicach Drawieńskiego Parku Narodowego Drawa ma zmienny charakter; najpierw jest spokojna, następnie przyspiesza bieg, a w bystrym nurcie pojawiają się liczne zwalone drzewa. Kręte koryto wśród łąk i lasów podcina wysokie brzegi piaszczystych skarp. Szybki prąd i kamieniste dno zmieniają się na kolejnych odcinkach szlaku w leniwy nurt i piaszczyste dno porośnięte podwodnymi łąkami.
Inną rzeką wspaniałą dla miłośników kajakarstwa jest Parsęta. Parsęta jako szlak kajakowy jest na ogół łatwa, ale w górnym odcinku nadzwyczaj uciążliwa ze względu na liczne naturalne przeszkody, głównie drzewa i krzewy, licznie występujące w nurcie.

Dla kajakarza ideałem jest taki szlak kajakowy, który po wypłynięciu z miejsca początkowego po przebyciu szlaku prowadzącego przez rzeki i jeziora pozwala dopłynąć do miejsca rozpoczęcia spływu. Takie miejsce to Szczecinecka pętla wodna. Liczy 62 km, a na jej przebycie trzeba przeznaczyć 3-5 dni. Zmierza trzema rzekami: Niezdobną, Gwdą, Dołgą i 9 jeziorami. Pod drodze jest wiele pięknych miejsc biwakowych
Pomożemy Wam, jeżeli nie jesteście pewni czy na danym szlaku sprostacie wymaganiom. Doradzimy gdzie najlepiej rozpocząć i zakończyć spływ. Wybierzemy rejony Polski odpowiadające waszym zainteresowaniom turystycznym. Pomożemy także ustalić dzienne odcinki do przepłynięcia, tak, aby cała grupa w zależności od wieku i doświadczenia zapamiętała spływ jako wspaniałą zabawę. Na życzenie do spływu może dołączyć przewodnik, który zadba o Wasze bezpieczeństwo lub instruktor, który w trakcie spływu przeszkoli Was z zasad pływania i pokonywania przeszkód wodnych.