Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

WROCŁAW rajdy konne

Wrocław jest doskonałym miejscem wypadowym dla turystów poszukujących aktywnych form wypoczynku. Coraz bardziej atrakcyjna jest oferta jazd konnych. Jeśli lubicie aktywnie spędzać wolny czas zdecydujcie się na jeździectwo. Obecnie jest on coraz bardziej popularny, oferowany także jako atrakcja turystyczna. Jest to doskonały sposób na urozmaicenie sposobu spędzania czasu wolnego podczas wakacji. Jeździectwo to ekscytujący, aktywny wypoczynek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Rajdy konne to pełne przygód i wrażeń jeździeckie rajdy lub obozy wędrowne, których idea polega na pokonywaniu trasy turystycznej w siodle. Mogą odbywać się na różnej długości odcinkach, różnorodnie ukształtowanym terenie i praktycznie o każdej porze roku. Jest to forma turystyki aktywnej, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce i na świecie. Coraz częściej bowiem szukamy takich form odpoczynku, które pozwalają na spędzenie czasu w zgodzie z naturą i eksplorowanie terenów niedostępnych dla innych środków lokomocji.

Na Dolnym Śląsku najbardziej popularne są trzy szlaki konne.

Najdłuższy, Sudecki, ma ok. 300 km długości. Jest wyznaczony w najciekawszych partiach Sudetów. Prowadzi leśnymi i górskimi ścieżkami z postojami w schroniskach, ale schodzi też do kilku mniejszych miejscowości. Ze względu na kamieniste podłoże ma opinię jednego z najtrudniejszych szlaków konnych w Europie. Jeźdźcy cały czas mogą delektować się wspaniałymi i uroczymi widokami Sudetów. Oprócz możliwości podziwiania piękna przyrody, szlak umożliwia również zwiedzenie wielu ciekawych miejscowości. Zaczyna się w okolicach Karpacza, wiedzie przez Góry Kamienne, Góry Stołowe aż do Lądka-Zdroju. Wzdłuż szlaku działają bazy z konne z zapleczem noclegowym. Na dystansie całego szlaku odwiedza takie ośrodki jak Duszniki Zdrój, Wambierzyce, Nową Rudę, Sokolec, Głuszycę, Lubawkę, Przełęcz Kowarską, Sosnówkę, Cieplice, Bory Dolnośląskie i Zamek Kliczków.

Kolejne dwa szlaki mają po 60 km. Jeden znajduje się w okolicach Kamiennej Góry, drugi – w Borach Dolnośląskich. Ten drugi zaczyna się koło Kliczkowa i prowadzi w kierunku granicy z Niemcami, do Bogumiłowa.

Dla miłośników koni takie rajdy to jedna z największych życiowych przygód, która pozwala na poszerzenie umiejętności jeździeckich. Pomożemy wam wybrać dowolne miejsce w Polsce, o różnym stopniu trudności zgodnym z Waszymi umiejętnościami. Dostosujemy się do Waszych życzeń co do rodzaju rajdu. Możemy go połączyć z ze zwiedzaniem ciekawych miejsc i zabytków.