Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

Dla miłośników koni takie rajdy to jedna z największych życiowych przygód, która pozwala na poszerzenie umiejętności jeździeckich. Pomożemy wam wybrać dowolne miejsce w Polsce, o różnym stopniu trudności zgodnym z Waszymi umiejętnościami. Dostosujemy się do Waszych życzeń co do rodzaju rajdu. Możemy go połączyć z ze zwiedzaniem ciekawych miejsc i zabytków.

Wszystkich miłośników turystyki aktywnej, którzy odwiedzają Województwo Lubelskie zapraszamy, oferując turystom wiele szlaków konnych. Do najczęściej odwiedzanych należą dobrze zagospodarowane szlaki na Roztoczu, w Lasach Janowskich i Puszczy Solskiej, a także w przepięknych krajobrazowo dolinach Wisły i Bugu. Lubelszczyzna oferuje znakomite wręcz tereny dla turystyki w siodle. Powstała tu jedna z najdłuższych w kraju Poleski Szlak Konny liczący prawie 300 km. Popularne szlaki konne biegną terenami Roztocza – Roztoczański Szlak Konny i Ułański Szlak Konny. Długość obu nie przekracza 35 kilometrów. Trasy biegną wzdłuż malowniczych wąwozów lessowych, nie omijają też leśnych i polnych traktów oraz pagórków z punktami widokowymi w Roztoczańskim Parku Narodowym.

Roztoczański Szlak Konny biegnie po granicy Roztoczańskiego Parku Narodowego. Punkty widokowe znajdują się na wzgórzach Szczob i Kotula Góra. Ciekawy jest też przystanek nad Wieprzem przy młynie wodnym w Bondyżu oraz wyrobiska po wydobyciu piaskowca w Senderkach.
Polecamy także nowootwarty szlak jeździecki historyczno-przyrodniczy Radzyńskiej Krainy Serdeczności.