Wycieczki po Polsce

Witamy na stronie biura podróży Polish-Tours, miejsca gdzie znajdziesz najciekawsze wycieczki w najbardziej atrakcyjne rejony Polski.

Dzięki naszej bogatej ofercie wycieczek krajowych będziesz mógł w ciekawy sposób poznać miejsca, o których do tej pory czytałeś jedynie w książkach.

ZIELONA GÓRA rajdy konne

Województwo Lubuskie to idealne miejsce do jazdy konnej. Ten rodzaj spędzania wolnego czasu jest coraz bardziej popularny. Wszystkie stadniny na Ziemi Lubuskiej znajdują się w klasie wysokich standardów. Najważniejsze szlaki konne są zlokalizowane głównie wokół stadnin. Podróżowanie tymi szlakami to wspaniała okazja do rekreacji i kontaktu z naturą.

Kostrzyn – Nowe Polichno to najdłuższy w województwie szlak konny. Mierzy on około 150 km długości, ale można go wydłużyć i połączyć z niemieckim szlakiem „Märkishe Schweiz”. W Kostrzyniu można zobaczyć Stare Miasto, zwane „Kostrzyńskimi Pompejami” z pozostałościami szesnastowiecznej twierdzy. Wielkim atutem tego szlaku jest przejazd przez część Parku Krajobrazowego „Ujście Warty”, znajdującego się w Widłach Odry i Warty W Witnicy warty obejrzenia jest m.in. neogotycki kościół z zabytkowymi organami Sauera. Część trasy przebiega przez malownicze ziemie Puszczy Gorzowskiej. Szlak kończy się na terenie Puszczy Noteckiej.

Bardzo atrakcyjny szlak znajduje się w okolicach Lubniewic. Jest to bardzo atrakcyjna trasa, ze względu na jeziora i leśne zakątki. Szczególnie piękne są okolice Jeziora Lubniewsko. To największy z akwenów Lubniewickich. Brzeg tego jeziora jest w całości zalesiony. To wymarzone miejsce na chwilę odpoczynku i relaksu na łonie natury.

Warto wybrać się na konną przejażdżkę z Zielonej Góry do Bronkowa trzydziestokilometrowym szlakiem. Praktycznie cała droga to miłe, lesiste tereny i polne ścieżki. Szlak jest jednak szczególnie ciekawy przez wzgląd na to, że prowadzi przez urocze zakątki przy rzece Bóbr. Trasa kończy się w Bronkowie, w tamtejszej stadninie.

Typowo rekreacyjna trasa dla jednodniowej wycieczki jest trasa Jezioro Jańsko – Bronków, trasa łączy łączy dwa akweny – Jezioro Jańsko oraz Jezioro Bronków. Cała trasa liczy ok. 8 km i jest to szlak jest prosty i przyjemny.

Czterdziestopięciokilometrowy szlak Nowogród Bobrzański – Bronków to szlak łączący się z trasą okolice Zielonej Góry – Bronków . Nowogród Bobrzański, w którym rozpoczyna się trasa ma bardzo bogatą historię. Szlak jest malowniczy dzięki temu, że jego droga wiedzie właściwie cały czas w okolicach rzeki Bóbr.

Ziemie Lubuska obfituje także w inne ciekawe i atrakcyjne szlaki konne. Dla miłośników koni takie rajdy to jedna z największych życiowych przygód, która pozwala na poszerzenie umiejętności jeździeckich. Pomożemy wam wybrać dowolne miejsce w Polsce, o różnym stopniu trudności zgodnym z Waszymi umiejętnościami. Dostosujemy się do Waszych życzeń co do rodzaju rajdu. Możemy go połączyć z ze zwiedzaniem ciekawych miejsc i zabytków.